ברוך בואך למשיב נפש

בבית מתקיימים מפגשי אדוויטה (אי שניות ) ,מדיטציה , חברה ואקולוגיה ולימוד של מורים ואמנים מכליל. ניתן לשהות בו למטרות תרגול עצמי לכל פרק זמן שתבחר/י .  לחזון 

במרחב :

+ בית כפרי ובו היכל מדיטציה וחלל נוסף המתאים לתנועה ולפעילויות שונות .

+ מטבח טבעי המבוסס על מסורת הקרמה יוגהעונתיות ובריאות.  

~ לפרטים נוספים - חזון אקולוגי משיב נפש ~

+ 3 שירותים ו 2 מקלחות חמות.

+ מיחזורקומפוסט וחשמל סולארי.

שבילי הליכה בשמורת יחיעם .

לינה בכרמי הזיתים באוהלים אישיים תחת כיפת השמיים או במרחב הבית – בתיאום .

הנחייה ושיחות אישיות עם סטיבן פולדרערן הרפז וישראל רוזמן .

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~`

   הפעילות המתקיימת בבית היא במסורת הדאנא – נתינה חופשית כביטוי של הכרת תודה והערכה למשיב נפש (עבור האירוח ) והמורים (עבור הלימוד )

אני רוצה לעזור !

רטריט אישי 

רטריט אישי פעיל  

פעילויות דהרמה

פעילויות אדוויטה

יוגה

קורסים קבועים

הזמנה למפגש חד פעמי

ריטריט שירות ויצירה

ברחבי הכפר

ליצור קשר ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

שחרור מהסיפורים, מהפצעים ומהאמונות שלנו

5 ימי ריטריט של אימון בודהיסטי

 

מציאת חופש בתוך נרטיבים אישים וקבוצתיים בעלי עוצמה, כולל השואה

בהנחיית: רנטה סייפר וסטיבן פולדר

רקע

פעמים רבות אנחנו אוחזים בסיפורים שלנו ובזיכרונות שלנו, שיש להם שורשים עמוקים ולא מודעים. הסיפורים והזיכרונות האלה משפיעים על חיי היום יום שלנו. הם מגבילים את החופש שלנו באופן לא מודע. השואה היא דוגמה לכך. בעבור יהודים וגרמנים השואה היא עדיין פצע על דורי היוצר תבניות של אשמה, קונפליקט ותודעת קורבן. יכולה להיות גם אחיזה בפגיעות אישיות, כמו נטישה או אלימות בילדות, שפוגעת בהנאה הבסיסית של חיינו. אימון בודהיסטי, כמו מדיטציית קשיבות (mindfulness) או מדיטציית מטא, יכול לעזור לגלות ולמוסס את התבניות האלה, וכך לאפשר לנו לחיות בחופש טבעי ולממש את הפוטנציאל שלנו.

בקיץ 2013, מתרגלי דהרמה מישראל ומגרמניה, נפגשו בברלין בריטריט, לחקירה של זיכרון עמוק, זהות והיסטוריה, כגרמנים וכיהודים. ההכרה בסבל האחד של האחר וההתעלות מעל ההזדהות ההדדית של צאצאי הקורבנות וצאצאי התוקפנים, הובילו לריפוי עמוק של צלקות שמנעו גדילה. כדי להמשיך בתהליך הזה מתרגלים מגרמניה ומישראל מוזמנים הריטריט שיתקיים בישראל ביוני 2014. הריטריט יכלול ויפאסנה, מטא, דיאלוג ושיטות מתאימות אחרות. הריטריט יתנהל באנגלית.

המועד

מה-9 ביוני 2014 עד ה-14 ביוני 2014.

המתרגלים מישראל מתבקשים להגיע ב-8 ביוני ליום הכנה.

מתרגלים שאינם מישראל יקבלו מידע על ריטריטים אחרים, אירועים ואפשרויות לטייל באזור כולל בפלסטין.

המורים

רנטה סייפר, מורת דהרמה בכירה מגרמניה, וסטיבן פולדר המייסד והמורה הבכיר של עמותת תובנה – העמותה המרכזית של בודהיזם תרוואדה בישראל.

מיקום ומגורים

הריטריט יתקיים ב"משיב נפש" בכליל. כליל הוא ישוב אקולוגי יפהפה במורדות הגליל המערבי. "משיב נפש" (www.mnclil.wordpress.com) שוכן בטבע בין מטעי זיתים ויש בו שני אולמות, שירותים ומקלחות, מטבח גדול ואזור לאכילה. המקום הוא פשוט ואין בו הסדרים מיוחדים ללינה. המשתתפים יוכלו להביא אוהלים לישון בם, או שהם יוכלו לישון באחד האולמות. המשתתפים יכולים גם להתאכסן, בתשלום נוסף, בגסט האוז בכליל, הנמצא במרחק כמה דקות הליכה מ"משיב נפש".

הרשמה

על כל אחד להירשם בדוא"ל, באנגלית, לעדה אבשלום ada.avsjalom@gmail.com. אפשר להשיג את עדה גם בטלפון 0504860867.יידרש תשלום של מקדמה בסך 250 ש"ח. עדה תודיע לנרשמים כיצד לשלם את המקדמה.

עלות ודאנה

תשלום המקדמה נועד לכיסוי הוצאות ראשוניות, המיוחד עלות הנסיעה של המורה. לא תהיה כל דרישה נוספת לתשלום מוקדם. התשלום בעבור השימוש במתקנים של "משיב נפש", האוכל וההוראה יהיה דאנה. המשתתפים יוזמנו לתמוך בריטריט ובהוראה דרך האימון הבודהיסטי המסורתי "כלכלת הלב".

אלה שייבחרו להתאכסן בגסט האוז ישלמו בעבור הלינה ישירות לגסט האוז. התשלום הוא כ-90 ש"ח ליום.

מי יכול להצטרף?

הריטריט מתאים לכל מי שהיה בריטריט בברלין ב-2013, וכל מי שמתאמן בדהרמה והיה בריטריטים ארוכים בעבר.

 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

~~חלומות צלולים – שער להתפתחות תודעתית ~~

17-19 אפריל

יוגת חלימה היא כלי רב עוצמה לפתח את הפוטנציאל היצירתי שבנו, לרפא טראומות וחסמים אנרגטיים רגשיים בתת מודע, ולהעצים את דרכנו הרוחנית והמודעות והצלילות שלנו בחיי היום יום. אחת ממטרות הריטריט היא להבין ולזהות את הפוטנציאל העצום שיש לחלומות צלולים במסע הרוחני ובדרך להעמקת הנוכחות בחיי היום יום.

רוב בני האדם מבלים כשני שליש מחייהם בשינה חסרת מודעות. בממוצע, 25 שנה מחיינו אנו מבלים בשינה של בורות.
25 שנים בהן אין התפתחות וגדילה.

מכאן שאנו מאבדים קשר ישיר לעשרות שנים ולחלקים חבויים בנפשנו. עבודה עם חלומות פותחת לנו הזדמנות לחבר בין המודע לתת מודע. להבין איך ניתן להשתמש בחלומות צלולים לריפוי ואינטגרציה.

על פי המסורת הטיבטית פיתוח היכולת לחלימה צלולה הינו הרגע החשוב ביותר בהכנה לרגע המוות. ובפיתוח נוכחות וצלילות גם בחיי היומיום.

מצב התודעה שלנו בשעה שאנו נרדמים עשוייה לקבוע את עומק חלומותינו, איכות חיינו ורגע מותנו.

יוגת חלימה היא אחד מששת מצבי המעבר המכונים "בארדו", שהן שער עמוק להתעוררות רוחנית ואף הארה.

נעבור על:
פיתוח זכרון חלומות על פי שיטות פשוטות.
שינה ומחזורי השינה ושימושם לצורך פיתוח מודעות.
טכניקות לבדיקת מציאות והגעה לנוכחות במישור הפיסי ובזמן החלימה.
מדיטציית התמקדות לריכוז בחלומות צלולים.
תרגילים להעלאת רמת המודעות לאחר ההתעוררות בחלום.
פיתוח יכולות לשינוי החלום וקבלת מסרים ישירים דרך תקשורת עם התת מודע.
חיבור בין יוגת החלימה לפיתוח מודעות.
דרך לחקירת החלום באמצעות שאלות והכוונה.
ארבעה סוגי חלומות לארבעה מצבי תודעה.

חלוקת חוויות משותפות ועבודה כקבוצה להעצמת התהליך האישי של כל אחד.

שוני הולנדר – מתרגלת בודהיזם טיבטי במשך 15 שנה. התגוררה שנים במרכזים בודהיסטים באירופה ובמערות במזרח הרחוק ולמדה מגדולי המאסטרים הטיבטיים בכל המסורות : גלוגפה, קאגיו, ניגמה , סאקיה ובון. במהלך השנים התמקדה בלימודי סוטרה, טנטרה ובמיוחד במסורת הדז׳וגצן – ״השלמות הגדולה״. , את הלימוד של הבארדו של החלימה ורגע המוות קיבלה במסורת הקאגיו-ניגמה ובטנטרת האם בדזוגצ'ן בון.

אתם מוזמנים לחלוק את ההזמנה הזאת עם חבריכם.

הריטריט מוצע עפ"י המסורת הבודהיסטית, ללא מחיר נקוב, בנדיבות הלב, איש עפ"י יכולתו.

הריטריט הוא הזדמנות להעמקה בנושא וללון במקום קסום בטבע עוצמתי עם אח בוערת ועצי זית עתיקים. כולו מוצע בנדיבות הלב על בסיס תרומה.

אפשר ללון במקום על מזרונים באולם משותף , באוהל נשים , בבקתות התבודדות או לפתוח אוהל בין מרחבי הזיתים. מוצעות 3 ארוחות טבעוניות מזינות.
למפונקים שביננו אפשר לשכור חדר בגסט האוס או ב צימרים ברחבי כליל.

להרשמה אנא צרו קשר :

mashivnefesh@gmail.com

סופיה

  

 1. ל~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 אדוויטה

קבוצת אדוויטה ( אי שניות )

על פי הספר

I AM THAT

ימי שלישי

00 :12  - 10:00

+ ההנחייה היא על ידי חברות וחברי הקבוצה לפי הרצון והנכונות

+ ניתן להביא מנת מזון טבעונית  לארוחת צהריים משותפת לאחר מכן

לתיאום : ישראל רוזמן

ישראל : 0523236906

mashivnefesh@gmail.com

לקריאה על – אדוויטה

חופשי ברשת

מאמר של תומר פרסיקו

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

שנג ז'ן הוא תרגול מדיטטיבי לפתיחת הלב, במסורת אמנות התנועה הסינית הידועה כצ'י גונג. המשמעות של שנג ז'ן היא אהבה ללא תנאי, ללא עצמי, וללא גבול. דרך תנועה רכה ומלאת חן, התרגול פותח את המערכת האנרגטית של הלב ומטפח את איכויותיו.

זוהי הזמנה להרפות, להירגע, לעצור, לנשום, להיפתח, להתרחב ולחבור ליקום. יחד נתחבר לגוף, נתבונן בתנועה, ונחקור את איכויות האהבה.

למי מתאים להשתתף? התרגול מתאים למתחילים ולמנוסים כאחד.

מנחה: ד"ר כרמל שלו

מתי? ימי רביעי, בין השעות – 10:00 –  09:00 

היכן? מרחב 'משיב נפש', כליל

מיהי המנחה? כרמל שלו מתגוררת בכליל. מתרגלת חוכמת גוף-נפש ודהרמה בחייה ובעבודתה מזה שנים. דוקטור למשפטים שעוסקת באתיקה של רפואה בתחילת החיים, במהלכם ובסופם. בוגרת תכנית מאפשרי הדהרמה של עמותת תובנה, ומוסמכת כמורה של שנג ז'ן גונג על ידי מאסטר לי ג'ון פנג.

כמה זה עולה? ההנחיה ניתנת מתוך נדיבות הלב (דאנא), ברוח המסורת הבודהיסטית. כלומר, אין מחיר נקוב להשתתפות, אלא המשתתפים מוזמנים להשאיר תשלום למנחה בהתאם לרוחב ליבם, כפי רצונם ויכולתם, ולפי תחושת הערך שהם קיבלו מהתרגול.

לפרטים נוספים  כרמל 052-3853443 carmel.shalev@gmail.com 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

DZOGCHEN SKY GAZING RETREAT הזמנה לריטריט בן 10 ימים במרכז 'משיב נפש' בכלילבהנחיית קית' דאומן וסטיבן פולדר – ב-25 אפריל – 4 במאי 2014

-!! רוצים לשרת ? תצרו איתנו קשר -

להרשמה יש להיכנס לקישור הבא

https://docs.google.com/forms/d/1O0OKCVkpglEcURp208nmkiCgVAflYyMtkPnziUsheC8/viewform בשאלות ניתן לפנות לעליזה: Nefesh.haya@gmail.com

המימוש של הדזוגצ'ן הוא במדיטצייה פקוחת עיניים של הבטה אל תוך השמיים, כלב לבו של תרגול 'טוגל' (חצייה ישירה). בתרגול זה, כתמיד, ההשקפה של הדזוגצ'ן (השלמות הגדולה הטבעית) היא הקרקע, שתחוזק ותיתמך מדי יום על ידי המורה. בכל יום נשב מספר שעות ונתבונן בטבע התודעה ובשרשרת ה'ואג'רה' שלה. ריטריט ויפאסנה מניח את הבסיס הטוב ביותר למדיטציית דזוגצ'ן זו שבה 'טרקשו' (הבקעת דרך) ו'טוגל' (חציית דרך) אינם ניתנים להפרדה. הריטריט נועד למתרגלים ותיקים ולאנשים שתרגלו בעבר עם קית דאומן או עם מורה אחר ממסורת הדזוגצ'ן ויתנהל בשפה האנגלית עם תרגום לעברית במידת הצורך..

עלויות: יש לציין שמדובר ברטריט שמאורגן וממומן באופן עצמאי על ידי הנרשמים ללא כל גב של עמותה או ארגון. העלות המשוערת של ההוצאות הארגוניות והוצאות הנסיעה של המורים מסתכמת ב- 350 – 500 ₪, בתלות במספר המשתתפים. מהנרשמים נדרשת מקדמה של 250 ₪.

הריטריט עצמו יתקיים על פי מסורת הדאנא – נדיבות הלב ונתינה חופשית כביטוי של הערכת תודה, למורים : עבור הלימוד ולמשיב נפש : עבור האירוחעל המורים: קית' דאומן הוא מחשובי המורים המערביים של הבודהיזם הטיבטי. מדובר במורה ייחודי, סופר ומתרגם, יוגי נודד, שמביא למערב את כתביהם של ענקי רוח טיבטים ומוסר לימוד של מסורת טיבטית קדומה, מסורת הדזוגצ'ן –השלמות הגדולה. הוא זכה לקבל חניכה והסמכה מגדולי הלאמות של זמננו, וביניהם הדלאי לאמה, הקארמאפה ה-16, קנג'ור רינפושה, דוג'ום רינפושה, דילגו קיינטסה רינפושה, וקמטרול רינפושה. קית' מביא למערב את ההוראות הטהורות של מסורת הדזוגצ'ן תוך התחשבות בתנאים הרוחניים, הפסיכולוגיים והחברתיים של התודעה המערבית בת ימינו. הוא מנחה סמינרים וריטריטים ברחבי העולם וידוע בגישתו הישירה לבודהיזם הטיבטי. סגנון ההוראה שלו חף מטקסיות ומז'רגון תלויי תרבות, והוא כל כולו הצבעה ישירה אל לב העניין.*ד"ר סטיבן פולדר נולד בלונדון ב1946. הוא למד באוניברסיטת אוקספורד ובעל דוקטוראט בביוכימיה. הוא מתרגל וויפאסנה ושיטות בודהיסטיות שונות משנת 1975.

סטיבן פולדר הוא ממובילי התרגול הבודהיסטי בישראל, המייסד והמורה הישראלי הבכיר של עמותת תובנה. הוא לימד אין ספור קורסים וריטריטים בישראל ומחוצה לה בעשרים השנים האחרונות. סטיבן עסק גם בהכשרת מורים בישראל. הוא פרסם 14 ספרים אקדמיים ופופולאריים בנושא של ריפוי פנימי וחיצוני. הוא מייסד של 'שביל זהב', עמותה לקידום אי אלימות ושלום. כמו כן סטיבן עוסק ביישום הדארמה בתחומים שונים כמו למשל: בתחום הליווי רוחני לחולים סופניים; באקטיביזם חברתי; דארמה בחיבור עם מחשבה יהודיתוכו'. הוא אחד המייסדים של הכפר האקולוגי 'כליל' בו הוא מתגורר.

דרושים מתנבים למטבח – אנא צרו קשר עם סופיה 0527406388

mashivnefesh@gmail.com

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

קבוצת לימוד – חקירה בכתביו של ניסרגדתה מהארג'

אנו שמחים לבשר לכם על התארגנות של קבוצת לימוד חדשה לחקירת עומק משותפת בכתביו של ניסרגדתה מהארג' (Nisargadatta Maharaj).

המפגש הראשון יערך ביום שני, ה- 31/3/2014 בין השעות 20:00-22:00 בתל אביב.

הקבוצה מיועדת לאנשים בעלי הכרות טובה עם כתביו של ניסרגדתה מהארג', שקראו את הספר I Am That ו/או את הספרים המאוחרים ואשר להם הבנה של תפיסת האי-שניות (Non-duality)..

בכל מפגש נתמקד בקטע טקסט מסוים מהספר I Am That ומספריו המאוחרים יותר של ניסרגדתה מהארג'. כמו כן, נחקור בהמשך טקסטים משלושת הספרים של המאסטר שלו, סידהארמשוואר מהארג' (Siddharameshwar Maharaj) אשר תועתקו ונערכו על ידי ניסרגדתא מהארג' עצמו וכן מספריו של רנג'יט מהארג' (Ranjit Maharaj) שהיה גם הוא תלמידו של סידהארמשוואר מהארג' וחבר לדרך של ניסרגדתה מהארג'.

פרט לדיון וחקירה בכתבים, נערוך בכל מפגש גם סשן מדיטציה קצר של התבייתות ב- I Am. משך כל מפגש יהיה כשעתיים.
הדיון יערך בשפה העברית על בסיס הנוסח האנגלי של הספרים וזאת על מנת שנוכל להסתמך על נוסח  קרוב ככל האפשר לנוסח המקור בשפת המאהרטי וכך להימנע מעיוותים ואי הבנות העלולים לנבוע מתרגום חוזר משפה לשפה. יחד עם זאת, לטקסט שלו קיים גם נוסח בעברית, נקרא במקביל גם את הנוסח העברי.
ניתן להוריד בחינם את כל ספריו של ניסרגדתה מהארג' בפורמט PDF מפרופיל הגורו שלו ב- http://www.gurusfeet.com/guru/nisargadatta-maharaj (ראה לינקים בתחתית הפרופיל שם). ספרים של סידהארמשוואר מהארג' זמינים להורדה ב- http://www.gurusfeet.com/guru/siddharameshwar-maharaj.
על המשתתפים לקרוא בעיון את הטקסט הנדון לפני המפגש ולהביאו עימם למפגש.

במפגש הראשון נחקור את הטקסט שבארבעת העמודים הראשונים של פרק 73.  

מפאת מגבלת מקום, ההשתתפות כרוכה ברישום מראש.

המשתתפים מוזמנים להביא כיבוד קל אותו נחלוק עם האחרים.

לפרטים נוספים והרשמה, אנא צרו קשר:

ארז קריספין, 054-4988766

רחל שקדי, 052-6108005

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

דף הבית

 

פורסם בקטגוריה Uncategorized | תגובה אחת

סופ"ש הקרוב – 'חלומות צלולים ' ומפגשים קבועים

~~חלומות צלולים – שער להתפתחות תודעתית ~~

28-29 פברואר

שישי 15:00 – מוצ"ש 17:00

lotus

יוגת חלימה היא כלי רב עוצמה לפתח את הפוטנציאל היצירתי שבנו, לרפא טראומות וחסמים אנרגטיים רגשיים בתת מודע, ולהעצים את דרכנו הרוחנית והמודעות והצלילות שלנו בחיי היום יום. אחת ממטרות הריטריט היא להבין ולזהות את הפוטנציאל העצום שיש לחלומות צלולים במסע הרוחני ובדרך להעמקת הנוכחות בחיי היום יום.

רוב בני האדם מבלים כשני שליש מחייהם בשינה חסרת מודעות. בממוצע, 25 שנה מחיינו אנו מבלים בשינה של בורות.
25 שנים בהן אין התפתחות וגדילה.

מכאן שאנו מאבדים קשר ישיר לעשרות שנים ולחלקים חבויים בנפשנו. עבודה עם חלומות פותחת לנו הזדמנות לחבר בין המודע לתת מודע. להבין איך ניתן להשתמש בחלומות צלולים לריפוי ואינטגרציה.

על פי המסורת הטיבטית פיתוח היכולת לחלימה צלולה הינו הרגע החשוב ביותר בהכנה לרגע המוות. ובפיתוח נוכחות וצלילות גם בחיי היומיום.

מצב התודעה שלנו בשעה שאנו נרדמים עשוייה לקבוע את עומק חלומותינו, איכות חיינו ורגע מותנו.

יוגת חלימה היא אחד מששת מצבי המעבר המכונים "בארדו", שהן שער עמוק להתעוררות רוחנית ואף הארה.

נעבור על:
פיתוח זכרון חלומות על פי שיטות פשוטות.
שינה ומחזורי השינה ושימושם לצורך פיתוח מודעות.
טכניקות לבדיקת מציאות והגעה לנוכחות במישור הפיסי ובזמן החלימה.
מדיטציית התמקדות לריכוז בחלומות צלולים.
תרגילים להעלאת רמת המודעות לאחר ההתעוררות בחלום.
פיתוח יכולות לשינוי החלום וקבלת מסרים ישירים דרך תקשורת עם התת מודע.
חיבור בין יוגת החלימה לפיתוח מודעות.
דרך לחקירת החלום באמצעות שאלות והכוונה.
ארבעה סוגי חלומות לארבעה מצבי תודעה.

חלוקת חוויות משותפות ועבודה כקבוצה להעצמת התהליך האישי של כל אחד.

חלומות

שוני הולנדר – מתרגלת בודהיזם טיבטי במשך 15 שנה. התגוררה שנים במרכזים בודהיסטים באירופה ובמערות במזרח הרחוק ולמדה מגדולי המאסטרים הטיבטיים בכל המסורות : גלוגפה, קאגיו, ניגמה , סאקיה ובון. במהלך השנים התמקדה בלימודי סוטרה, טנטרה ובמיוחד במסורת הדז׳וגצן – ״השלמות הגדולה״. , את הלימוד של הבארדו של החלימה ורגע המוות קיבלה במסורת הקאגיו-ניגמה ובטנטרת האם בדזוגצ'ן בון.

אתם מוזמנים לחלוק את ההזמנה הזאת עם חבריכם.

הריטריט מוצע עפ"י המסורת הבודהיסטית, ללא מחיר נקוב, בנדיבות הלב, איש עפ"י יכולתו.

הריטריט הוא הזדמנות להעמקה בנושא וללון במקום קסום בטבע עוצמתי עם אח בוערת ועצי זית עתיקים. כולו מוצע בנדיבות הלב על בסיס תרומה.

אפשר ללון במקום על מזרונים באולם משותף , באוהל נשים , בבקתות התבודדות או לפתוח אוהל בין מרחבי הזיתים. מוצעות 3 ארוחות טבעוניות מזינות.
למפונקים שביננו אפשר לשכור חדר בגסט האוס או ב צימרים ברחבי כליל.

בפייסבוק:
https://www.facebook.com/events/1453445868208053/?ref_newsfeed_story_type=regular

מספר המקומות מוגבל. להרשמה אנא צרו קשר :

שוני הולנדר shunyh@yahoo.com
0522-989364

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

מפגשים קבועים

images (3)

מידי יום :

17:00 – 18:00 מדיטציה שקטה  

~<<<<ראשון>>>>>~

~יוגה  ~

בהשראת מסורת שיבננדה 

דגש על הרפיה , נשימה ונוכחות

17:30 – 16:00

עם עדי  0506456990

~<<<<שני>>>>>~

פעם בשבועיים ~ מעגל קול חופשי  

 טכניקות פיתוח קול תוך כדי תנועה , נשימה ושירה

18:00-20:00

אלישבע :  0549402998

~<<<<שלישי>>>>>~

~מעגל על פי הספר I AM THAT

10:00-12:00

ישראל : 0523236906

ההנחייה היא על ידי כל חברות וחברי הקבוצה

מתאים לאלו שקוראים בספר I AM THAT

4 (2)

~~טאי –  צי~~

"לחולל כוח נדרשת דממה"

( מתוך טאי צ'י צ'ואן ג'ינג – כתבי המופת   )

18:00-  19:00

עם בארי : 0503535686

להגיע רבע שעה לפני ובבגדים נוחים וצנועים

images (6)

~<<<<רביעי>>>>>~

שנג זן גונג  – לפתיחת הלב 

מסורת אומנות התנועה הסינית הידועה כצי קונג.

9:00-10:00

עם כרמל שלו 0523853443

פרטים כאן

חוג תנועה לקטנטנות גיל 3 עד 5    

16:15-  15:30  

 שילוב יוגה, משחק , הרפייה ומוסיקה שעושה נעים בלב.

כל מפגש מתחיל בהודיה ומסתיים כחוויה קסומה

 גיל 8 עד 10

17:30- 16:30

חוג תנועה הבעה ונשימה העוזר לילדות להתחבר לגופן , למקצבים השונים ולשקט…

נפתח אל  העושר והאושר שבפנים

מילה : 0547177260

~<<<<חמישי>>>>>~

חדש : מעגל לימוד גיטרה –

אקורדים , פריטות ועוד ..   

15:00-17:30

הביאו גיטרה !

שיר : 0523709411 

פורסם בקטגוריה Uncategorized | עם התגים | השארת תגובה

עדכן משיב נפש – קורס התמקדות עם סוזנה מתחיל מחר

קורס לימוד חוויתי של התמקדות

בימי שני החל מ-20 בינואר בשעות הבוקר עשרה מפגשים – ניתן להצטרף במפגש הקרוב או במפגש הבא

בהתמקדות מתחברים לרגשות העכשויים דרך תקשורת פנימית עם התחושות המורגשות בגוף. במקום הכחשה, הזדהות או חוסר אונים מול רגשות קשיים ודפוסים מנטליים, יוצרים קשר עם כל זה כמשהו שזקוק לתשומת לבנו, וכך מגלים משהו שעוד לא הכרנו. האינטגרציה הזו מאפשרת יותר אינטימיות עם עצמנו, הקלה מורגשת בגוף ושיחרור להיות נוכח בהווה.

בסדנה נלמד את הגישה, את העקרונות והכלים הבסיסים של התמקדות ונגלה איך לשלב בן תרגול המדיטציה לכלים של התמקדות על מנת שהאנרגיה תשוחרר ואנו נתפנה לפעול בעולם כפי שזה נכון ומדויק לנו.

מעבר ללימוד של כלי פשוט ועוצמתי, זו גם הזמנה לעבור תהליך משמעותי עבורך בתוך קבוצה שתומכת בנוכחות, קבלה וחמלה.

המפגשים יתקימו בבית משיב נפש בכליל שמחבר אותנו לעוצמה של הפשטות ושל הטבע. תנאים אילו תומכים בנו לגעת במה שחי בליבותנו. נשלב את לימוד ההתמקדות גם במדיטציה, תנועה ומגע.

סוזנה ואן קימנדה, מטפלת גוף נפש מזה כ 16 שנים, מוסמכת בהתמקדות על ידי פרופ' יוג'ין ג'נדלין שפיתח את שיטת ההתמקדות כדרך גופנית נפשית להגיע לשינויים מרפאים.

הקורס יפתח ביום שני ב-20.1.2014 בשעות 10:00 13:00

פגישות נוספות:

10/2, 24/2, 10/3, 24/3, 7/4, 28/4, 12/5, 26/5 , 16/6, 30/6

שאלות והרשמהsusanne.vankimmenade@gmail.com04-6629286, 052-4804227

מודמנים להביא תבשיל או סלט לחלוק לארוחת צהריים אחרי סיום הלימודים.

דאנא   ניתן לתרום לפעילה המתקיימת במסורת הדאנא נתינה חופשית כביטוי של הכרת תודה והערכה למורה עבור הלימוד ולמשיב נפש עבור האירוחו

 

פורסם בקטגוריה Uncategorized | השארת תגובה

עדכן דצמבר ממשיב נפש – קורס חצי שנתי למדיטציה, ריטריט ודנטה וסופי שבוע של תרגול משותף ~

בברכת הדרך :)

90

+  מוזמנים להעביר את העדכן הלאה ~זה עלול לגרום לשרשרת אירועים משמחת  ~

+ נשארו עוד מספר סופי שבוע פנויים לקהילה לפעילות מידטטיבית :) ללוז חודשי כאן

+  נשמח לדאנא של מזרונים ,כריות, תכנות והפצה .

+ מאחורינו ריטריט חנוכה מרגש ואינטנסיבי בה חקרנו את היחסים בינינו ול.. הכל !

תודה לכל מי שתמך ועזר .. וגם למי שלא .! Ulali- All My relations

 + מוזמנים להגיע לריטריט אישי בכל זמן !

~~~~~~~~~

 מתחדש במרחב:

~~~~

יסודות המדיטציה והחשיבה הבודהיסטית

קורס חצי-שנתי (18 מפגשים)

 ללימוד יסודות מדיטציה ודְהרמה (החכמה הבודהיסטית)

                                                 מרכז 'משיב נפש',כליל                                              

בהנחיית ערן הרפז

החכמה הבודהיסטית ("דְהָרְמָה") מאמתת אותנו עם העובדה שאי-נחת וחוסר סיפוק מהווים מרכיב משמעותי בחוויה האנושית.

הדהרמה גם מגלה לנו כי יש חופש מאי-הנחת וחוסר הסיפוק.

באמצעות פיתוח וטיפוח של חכמה וחמלה, התנהלות מוסרית אחראית וחקירה מדיטטיבית מוליכה אותנו הדהרמה לחשוף דעות קדומות, מוטעות ומתעתעות, אשר טמונות בבסיס החשיבה שלנו, ומסייעת לנו לפתח דרך חיים של חופש וחמלה.

הקורס מיועד לאנשים החדשים יחסית לעולם המדיטציה והחשיבה הבודהיסטית

-ההשתתפות בקורס מחייבת תרגול מדיטציה בבית-

הקורס מיועד לעזור לתלמידים לפתח תרגול מדיטציה יומיומי שהוא מרכיב חיוני בדרך

ערן הרפז – מורה למדיטציה וחכמת הבודהיזם, כותב ומתרגם. עוסק במדיטציה ולימודים בודהיסטיים מזה כ-20 שנים, במהלכן עשה תקופות ארוכות בדממה במנזרים ומרכזי מדיטציה ברחבי העולם. מלמד ריטריטים, סדנאות ומפגשים אישיים במסגרת עמותת 'תובנה'  ומסגרות אחרות. הלימוד של ערן מתאפיין בסגנון בהיר ועדכני, המתבסס על פרשנות רלבנטית לזמננו לחכמה העתיקה. www.eranoot.com

הקורס יכלול:

 1. לימוד שיטתי של מדיטציה-

לימוד ותרגול המדיטציה יכלול לימוד מעמיק של מדיטציית ויפסאנה\תובנה, מיינדפולנס-mindfulless והכרות עם טכניקות מדיטציה אחרות (סָמאטָה, מֶטה)

1497687_10152035889998631_352234391_n (1)

 1. לימוד של יסודות השקפת העולם הבודהיסטית-

מנושאי הלימוד:

 • אי-נחת וסבל
 • עבודה עם הלכי רוח מאתגרים (חמדנות, כעס, אי-שקט, עצלות, ספק)
 •  היאחזות
 • חלופיות וארעיות
 • חקירת ההשקפה 'אני'
 • חופש
 • חמלה
 •  הדרך הרוחנית

פרטים נוספים:

המפגשים יתקיימו בימי ראשון במרכז 'משיב נפש', כליל

(מפה ניתן למצוא: www.mnclil.wordpress.com)

חלק א (8 מפגשים שבועיים, ימי ראשון, 19:00-21:00)-

יוקדש ללימוד שיטתי של מדיטציה תוך מטרה לסייע למשתתפים לפתח, בתוך פרק זמן זה, תרגול מדיטציה יומיומי  : 5, 12, 19 בינואר, 2, 9, 16, 23 בפברואר, 2 במרץ.

חלק ב (10 מפגשים דו-שבועיים, ימי ראשון, 18:45-21:15):

9, 23 במרץ, 6, 13 באפריל, 4, 18 במאי, 1, 15, 29 ביוני, 6 ביולי.

תשלום:
התשלום לסטודיו "משיב נפש" (עבור האירוח) וערן (עבור הלימוד וההנחיה) הינו על בסיס של

דאנא\רוחב-לב – נתינה חופשית כביטוי של הכרת תודה והערכה .

להרשמה: אפרת גבאי – efratgabb@gmail.com

מומלץ להרשם במייל. יש לשלוח שם וטלפון.

להרשמה טלפונית 052-4503258

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 + קבוצת אדוויטה ( אי שניות ) על פי הספר

I AM THAT

ימי שלישי

00 :12  - 10:00

+ ההנחייה היא על ידי חברות וחברי הקבוצה לפי הרצון והנכונות

+ ניתן להביא מנת מזון טבעונית  לארוחת צהריים משותפת לאחר מכן

לתיאום : ישראל רוזמן

ישראל : 0523236906

mashivnefesh@gmail.com

לקריאה על – אדוויטה

Sunset-Quote-Maharaj

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

+ חשיפת האי שניות – ריטריט ודנטה.

אדם אמיץ הוא זה הבוחן את חייו בכנות.

+ בתאריכים 26-28 לדצמבר יתקיים ריטריט סוף שבוע עם סוואמי בודהטמננדה, מורה ישראלי שלמד שנים רבות בהודו, השייך למסורת מתודולוגית בת אלפי שנים שעברה ממורה לתלמיד, ממורה לתלמיד.

+ ריטריט ארוך של עשרה ימים :1/2- 23/1  פתוח למשתתפים באחד מהריטריטים הקצרים .

לפרטים נוספים על המורה והדרך באתר  :

www.advaita-israel.co.il

בואו, דרוש רק צעד אמיץ.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

+ התשלום למורה (על הלימוד ) ולבית ( על האירוח והמזון ) הינו על בסיס של רוחב לב  - נתינה חופשית כביטוי

של תודה והערכה .

+רוצה לעזור במטבח ?

צור / צרי איתי קשר – סופיה – 0527406388

ללו"ז ופרטים נוספים : mnclil.wordpress.com/על-המקום/פעילויות-אדוויטה/

May all beings be happy

https://www.facebook.com/pages/Advaita-Vedanta-Israel/137314823033389

https://www.facebook.com/mashivnefesh?fref=ts

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

מערכות יחסים כליל

לגעת בסבל בחמלה -שילוב של מדיטציית מיינדפולנס עם ריפוי הילד הפנימי

                                   דר' סטיבן פולדר, מרשה קרייזל

                           שבת 21 בדצמבר במשיב נפש כליל בין השעות 9:30-16:00.

                          (נא להביא מנת מזון לארוחה משותפת)

                          ~~     בדאנא   ~~

הסדנה מציעה חוויה עמוקה של יום אחד, בה נתרגל שילוב בין שתי גישות המאפשרות פתיחת מרחב של חמלה כלפי החוויות הפנימיות שלנו הכוללות חוויות של סבל.

ד"ר סטיבן פולדר ינחה אותנו, דרך מדיטציה, לפתוח מרחב – כאן ועכשיו – של קבלה וחמלה כלפי המחשבות והרגשות שעולים בנו.

מרשה קרייזל תוביל אותנו לחיבור לילדים הפנימיים שפעם היינו.
נתחבר לחוויות החיים של הילדים הללו בשתי דרכים:

 1. תקשורת בין שתי אונות המוח דרך יד ימין ויד שמאל. דמיון מודרך בו תפגשו עם הילדים הפנימיים שלכם.

דרך המפגשים האינטימיים הללו נוצרת התייחסות של הבנה ואהבה כלפי הילד או הילדה שהייתם. מאחר והילדים הללו הם השורש של הרגשות והמחשבות שלכם היום, מתאפשר פיתוח של הבנה וחמלה כלפי החוויות הפנימיות שלכם היום.

מרשה קרייזל היא עובדת סוציאלית קלינית בהכשרתה וב- 35 השנים האחרונות מיישמת בעבודתה הטיפולית את שיטת 'ריפוי הילד הפנימי'.
אהבתה של מרשה לדרך הבודהיסטית – לחוכמתה, למדיטציות שלה, ולחמלה שהיא מביאה אל תוך העולם, היא ההשראה להוראה שלה בסדנה.

ד"ר סטיבן פולדר נולד בלונדון ב-1946. הוא המייסד והמורה הבכיר בעמותת 'תובנה', הארגון המוביל בישראל ללימוד ויפאסאנה ודהרמה, ובחמש עשרה השנים האחרונות מלמד ומנחה ריטריטים וקורסים רבים. הוא מייסד-שותף ומורה ב'שביל זהב', עמותה יהודית-ערבית שמובילה פעילויות שלום ברוח הדהרמה

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

1460082_717971638231560_1068122836_n

 סוף שבוע לימוד חוויתי של התמקדות

בהתמקדות מתחברים לרגשות העכשויים דרך תקשורת פנימית עם התחושות המורגשות בגוף. במקום הכחשה, הזדהות או חוסר אונים מול רגשות קשיים ודפוסים מנטליים, יוצרים קשר עם כל זה כמשהו שזקוק לתשומת לבנו, וכך מגלים משהו שעוד לא הכרנו. האינטגרציה הזו מאפשרת יותר אינטימיות עם עצמנו, הקלה עמוקה מורגשת בגוף ושיחרור להיות נוכח בהווה.

בסדנה נלמד את הגישה, את העקרונות והכלים הבסיסים של התמקדות ונגלה איך לשלב בן תרגול המדיטציה לכלים של התמקדות על מנת שהאנרגיה תשוחר ואנו נתפנה לפעול בעולם כפי שזה נכון ומדויק לנו.

מעבר ללימוד של כלי עוצמתי, זו גם הזמנה לעבור תהליך משמעותי עבורך בתוך קבוצת סנגה שתומכת בנוכחות, קבלה וחמלה.

המפגש יתקים בבית פרטי בכליל עם חלונות גדולים שמחברים אותנו לעוצמה של הטבע וחום התנור עצים במרכז. תנאים אילו תומרים בנו לגעת במה שחי בליבותנו. נשלב גם  מנוחה ותנועה שיזינו אותנו בסוף שבוע הזה.

סוזנה ואן קימנדה, מטפלת גוף נפש מזה כ 16 שנים, מוסמכת בהתמקדות על ידי פרופ' יוג'ין ג'נדלין שפיתח את שיטת ההתמקדות כדרך גופנית נפשית להגיע לשינויים מרפים. הן הקשיים המורגשים בגוף והן הפיתרונות שלהם נחווים כשכור בתוך הגוף.

הקורס יפתח ביום שישי ב 3.1.2014 . מוזמנים להגיע בשישי מ-12. תוגש ארוחה קלה ואפשר להירשם ולנוח. מתחילים ממש בשעה שלוש.

הקורס יסתיים ביום שבת 4.1.2014 בשעה 17:00

הלינה תתבצע במרחב הבית שיתפקד כחדר שינה גדול. יש מזרונים !

מה להביא? כלי מיטה, בגדים חמים, פנס (סולארי) מגבת וכלי רחצה, וכן מוזמנים להביא תבשיל או סלט לחלוק לארוחת ביום שישי

דאנא   ניתן לתרום לפעילות המתקיימת בבית במסורת הדאנא נתינה חופשית כביטוי של הכרת תודה והערכה למשיב נפש עבור האירוחו המורה עבור הלימוד

אנו ממליצים להגיע ביחד, אנא צרו קשר באמצעות המיילים על מנת לתאם הגעה או עזיבה משותפת

 מספר המשפתים מוגבל ל 10 וסוף השבוע מחייב הרשמה, ההרשמה בלינק

 https://docs.google.com/forms/d/1DVgnRIHAEEQMVp7GiP3U2trYsCti9mveNFwaQGKTNQ4/viewform

Visit the Facebook event to see updates!

https://www.facebook.com/events/235791909913800/?ref=22

לכל שאלה

~0527406388 ~

mashivnefesh@gmail.com

~~~~~~~~~~~~~

מי יתן וכל בני האדם יחוו את השלום והבטחון שכאן

images (6)

פורסם בקטגוריה Uncategorized | השארת תגובה

ריטריטים ומפגשים ב'משיב נפש' כליל 2013:

אוקטובר 

17-19/10 ריטריט  'התעוררות לחיים שלמים'

ודנטה אדוויטה עם הנזיר הישראלי סוואמי בודטמננדה סרסוותי

לחצו כאן ~ לפרטים וללו"ז

23-26/10 רטריט – נשיות באי שניות

אנחנו לא יודעים אם יש אלוהים אבל אין ספק שיש נשים ~ וודי אלן

סוף שבוע ארוך לנשים בהנחיית לילה קמחי ורני עובדיה

לחצי כאן לפרטים 

נובמבר

  1-2/11 'להיות בגוף' סופ"ש  של מדיטציה בתנועה ומגע – תומר בשן

tomer1

4-11  הפסיכולוגיה של ההארה – סטיבן פולדר

קורס שנתי בימי שני מידי שבועיים 17:00 – 21:00

לחצ/י כאן לפרטים

דצמבר

 2-7/12   מערכת יחסים כמרחב לטרנספורמציה

רטריט חנוכה בהנחיית סטיבן פולדר ומוקש גופטה ממרכז קרישנמורטי בוראנסי

לחצ/י כאן לפרטים

21/12 מיינדפולנס וריפוי הילד הפנימי

בהנחיית סטיבן פולדר ומרשה קרייזל

לחצ/י כאן לפרטים

לכל שאלה  ניתן להתקשר לסופיה 0527406388 

הפעילות המתקיימת בבית היא במסורת הדאנא– נתינה חופשית כביטוי של הכרת תודה והערכה למשיב נפש (עבור האירוח ) והמורים (עבור הלימוד )

פורסם בקטגוריה Uncategorized | השארת תגובה

עדכן משיב נפש ~ הזמנה להשתתף , לתמוך וללמוד ~

רטריטים ומפגשים במשיב נפש :

רטריט ב סוף שבוע הקרוב  ודנטה- אדוויטה  26-28/9   ספטמבר

עם סוואמי בודהטמננדה, מורה ישראלי שלמד שנים רבות בהודו, :.   ההשתתפות היא ליום חמישי בלבד או .  לכל הסופ"שwww.advaita-israel.co.il

סוומיגי1

עוד פרטים כאן 

אוקטובר   11-12 'מהפכת קנה הקש' –מבוא לחקלאות טבעית

מפגש עם המתרגם לעברית , אדמת וגינות כליל , מעגלי שיח ועבודה.

פרטים בקרוב.

1236888_4686377977192_513114110_n

9/10  קורס להכשרת מדריכים ומורים ליוגה בכליל בהנחיית ד"ר אודי בילו. ניתן עדיין להירשם. הקורס נפתח ב – 9.10.2013 וייערך בימי רביעי, אחת לשבועיים, בין השעות 0900-1330, אצלנו ב'משיב נפש' בכליל. לפרטים נוספים  – 050-2424008 גלה.  http://www.briguyoga.co.il/

17-19/10 ~ מדיטציה ~בנייה אקולוגית ~ עבודת אדמה ~ קהילה ~

מפגש יצרני לתמיכה ב'משיב נפש' והכנה לחורף.

q46890

23-26/10 נשיות באי שניות

סוף שבוע ארוך לנשים בהנחיית לילה קמחי ורני עובדיה

"אנחנו לא יודעים אם יש אלוהים אבל אין ספק שיש נשים" ~ וודי אלן

http://tovana.org.il/he/schedule/list/icalrepeat.detail/2013/10/23/8828/87/-

נשים

נובמבר  1-2/11  שבת מדיטציה מגע ותנועה – תומר בשן

4-11 הפסיכולוגיה של ההארה – סטיבן פולדר

קורס שנתי מידי שבועיים 17:00 – 21:00

http://tovana.org.il/he/schedule/icalrepeat.detail/2013/11/04/8824/48%7C47%7C46%7C81/-

16-11    ~ מפגש DFP פתוח לכל המשתתפים בכל השנים ~

דצמבר 2-7/12 -  מערכת יחסים כשדה של טרנספורמציה – רטריט חנוכה

בהנחיית סטיבן פולדר ומוקש גופטה ממרכז קרישנמורטי בוראנסי

21/12 דהרמה וריפוי הילד הפנימי  בהנחיית סטיבן פולדר ומרשה קרייזל

להרשמה : mashivnefesh@gmail.com

לכל שאלה אפשר להתקשר לסופיה 0527406388

הפעילות המתקיימת בבית היא במסורת הדאנא– נתינה חופשית כביטוי של הכרת תודה והערכה למשיב נפש (עבור האירוח ) והמורים ( עבור הלימוד )

מי יתן  וכל בני האדם יהיו חופשיים

פורסם בקטגוריה Uncategorized | עם התגים , , , , , , , | השארת תגובה

עדכן משיב נפש ~ ראש השנה במשיב נפש ועוד… ~ שנה טובה ומתוקה !

"חיה כאילו תמות מחר, למד כאילו תחיה לנצח."

מוהנדס קרמצ'נד גנדי

***

76 (2)

~ ברוכות וברוכים הבאים ~ להלן הפעילות הקרובה:

ואם אתם מגיעים נשמח לתרומות של מזרוני יחיד  :) ~

כמו כן – בשעה טובה עלה לאתר הלו"ז החודשי שלנו – מוזמנים להתעדכן – כאן.

~~~~~~~~~~~~~~

+ סופ"ש הקרוב  עם סוזנה -

SENSORY AWARENESS  ~  תנועה כדרך לנוכחות

עד כמה אני מוכנ/ה לפגוש ולחוש את החיים בתוכי ברגע הזה?

+ 31/8 מוצ"ש – לקראת קורס שנתי –  פגישה עם הנזיר  סוואמי בודהטמננדה .

19:00- מדיטציה וצנטינג. ובשמונה לימוד. ניתן להגיע ישירות בשמונה.

עוד פרטים על הלימוד כאן  או באתר http://www.advaita-israel.co.il/

+ 1/9 – ערב מבוא להיכרות שיטת עדימה .  19:00-21:30 .  מנחה זיו שערי

+ 6-7/9  סופ"ש ראש השנה : חוויה לנפש, לגוף ולתודעה – יומיים של יוגה ומדיטציה – הילדים מוזמנים גם !

+ פרויקט חדש לריקוד ,תנועה ויצירה בכליל עם הילה סחיש . לאתר : http://hillasachish.wordpress.com/

פלייר-סופי

+ קורס חודשי על הפסיכולוגיה של ההתעוררות  עם סטיבן פולדר – תאריכים ופרטים נוספים בהמשך העדכן.

+ קורס מדיטציה לדוברי ערבית עם תגריד מוסא .

כל הפרטים על הריטריטים והמפגשים  להלן :

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Sensory Awareness is not another movement technique. It helps us restore our capacity to be more mindfully in the here-and-now – not only during formal meditation. It is about being present and experiencing life directly while we move and while we rest; We come to more wholeheartedly experience and respond to the living and unfolding realities of life as there are gravity, breathing, striving for balance, energy flow, touch and so on.
Through guided explorations in simple non-verbal experiments, habitual thoughts and tensions melt into the background as we become more mindfully engaged and embodied in what is happening now. We can come to rediscover a renewed and deeper sense of connection with others, ourselves and with life itself. This weekend includes indoor and outdoor activities, also experiments with partner and group settings and is mostly conducted in silence.+ How far I am ready to meet and sense life that very moment?
+ What happens, when we move our attention from „I am moving/sitting/standing/ walking etc.” to an exploration of natural powers, which come to unfold in our movements?
+ What do we meet, when our awareness clears up for the ongoing live processes within and around us even for very subtle changes?
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

ss

Weekend Retreat in Clil, SanghaHouse
Mashiv- Nefesh
Beginning, Friday 30 August 16h
Closure on Saturday 31 August 17h

Friday
16:00 – 18:00 Welcome and first session
18:00- 20:00 prepare and eat dinner
20:00 Evening session

~sitting meditation 30 min (optional)~

Saturday
Morning sitting meditation 30 min. (optional)
08:00 breakfast
Morning sessions with tea break
13:00 Lunch
Afternoon session
16:15 Sharing Circle
Dana and Closure

Facilitator: Susanne van Kimmenade
Certificated teacher for Movement, Breathing and Sensory Awareness since 1997, since 2000 meditation practitioner, in 2007 move to Israel and involvement in Tovana and Peace building in Israel and Palestine.

https://www.facebook.com/events/279507465520707/

**************************************************

Please bring with you : sheets for sleeping and your favorite protection against mosquito .

For any question
and registration:
0527406388 Sophia
mashivnefesh@gmail.com

http://mnclil.wordpress.com/

~On Dana basis~

May all beings be happy and at peace

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

סופ"ש של ראש השנה – סטודיו דרך היוגה ומשיב נפש שמחים להזמין אותך
לסדנת שישי שבת שכל כולה יוגה ומדיטציה.
את הסדנה ינחו האחים יודית גור- מורה בכירה לאשטנגה ויניאסה יוגה
וקלסנג שארב- מורה לבודהיזם, בעל מרכז בודהיסטי באנגליה.

yoga

בואו לפתוח את השנה החדשה בזמן של מנוחה ותירגול. חוויה לנפש, לגוף ולתודעה.
הסדנה תתקיים ב״ משיב נפש״ בכליל, בתאריכים 6-7.9.

נתאסף ביום ו' אחהצ ונתפזר לאחר עשייה מבורכת ביום שבת אחה״צ.

במקום יוגשו שלוש ארוחות טבעוניות וישנה אפשרות לינה בבית  ובשטח באוהלים.
ישנן מקלחות ושירותים מסודרים.

לפרטים נוספים, יודית 054-6246054
או באתר http://www.yogalove.co.il

לו"ז:

יום שישי

17:30-18:30 יוגה של הלב. 19:00 מדיטציה. 19:30 א. ערב. שירה משותפת /ערב חופשי. 22.00 סגירת אורות באזור שינה..

יום שבת

07:00-08:00 יוגה של הלב
08:00-09:30 א. בוקר
09:30-10:15 מדיטציה
10:30-12:00 אשטנגה
12:15-13:15 מדיטציה
13:00-14:00 הפסקת צהריים
15:00-16:30 אשטנגה
16:45-17:45 מדיטציה וסיכום…

כמובן שהשיעורים הם לא חובה, ואפשר לעשות גם החלפות עם בני הזוג ( במידה ובאות משפחות), כך שכל אחד מכם יוכל לחוות גם מדיטציה וגם תרגול.
אתם מוזמנים לשתף חברים  ולהגיע עם הילדים !!

https://www.facebook.com/events/413838412055040/

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

שיטת עדימה – : חסד של תודעה צלולה…

1.9.13 יום א' 19:00-21:30

התבוננות שקטה ואוהבת
והסכמה להשלים עם האמת

במפגש:
נחווה את העוצמה המחוללת שינוי של תשומת הלב והתודעה הערה…
נלמד ונבין את ההבדל בין האישיות והמהות
נתוודע לשיטת האבחון הקינסיולוגי ונדגים זיהוי של אמונות ותפיסות מגבילות
נכיר את המכלול של שיטת עדימה

שיטת ADIMAהינה דרך מקיפה, מעמיקה ויסודית לריפוי גוף נפש רוח,
המבוססת על ההבנה כי שינוי מהותי קורה דרך חזרה לעצמי המקורי האותנטי
ומתוך קשב מודע לרגע הזה. השיטה מובילה את האדם להתוודע ולהתחבר אל
האיכויות הפנימיות של הליבה הקיומית שלו- שקט, עוצמה ,קבלה חוכמה ואהבה…איתם הגיע לעולם. הטיפול משלב היבט רוחני עם מגוון רחב ויצירתי של כלים טיפוליים מעשיים ואבחון קינסיולוגי המאפשר תהליך ריפוי מדויק המותאם באופן אישי לכל מטופל.
על המנחה: זיו שערי-מפתחת שיטת עדימה-קינסיולוגיה רב תחומית, מנחה ומטפלת בגיש2ה רוחנית הוליסטית מזה 20 שנה.לימדה את השיטה במכללת מדיקולג'- המכללה למינהל ובקורסים פרטיים
מתי ואיפה :1.9.13 יום א' 19:00-21:30 בכליל, מרכז משיב נפש
http://www.adima.co.il 0523214792 זיו שערי

https://www.facebook.com/events/514296241980633/

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

הפסיכולוגיה של ההתעוררות

קורס דהרמה חד-שנתי בכליל

ד"ר סטיבן פולדר, מייסד ומורה בכיר בתובנה

רקע

אנחנו נוהגים לראות את מטרת הפסיכולוגיה כתודעה מאוזנת המתמודדת בצורה טובה עם אתגרי החיים. אולם, הפרקטיקה של הפסיכולוגיה הבודהיסטית נשענת על פרספקטיבה רחבה יותר, בהיותה הקרקע והאמצעי לשחרור או התעוררות מוחלטת.

הרמוניה פנימית ושמחת חיים הם בסיסים טובים, אך המסע הוא מעבר לכך. מעבר ליחסים הקרובים נמצאת האינטימיות עם הכל. מעבר להתמודדות עם החיים – לרקוד עם החיים. מעבר לשגרתי – הקסום. מעבר לעצמנו – הקיום כולו. מעבר לסמסרה – הניבנה.

הקורס ירחיב על הקורס מהשנה החולפת שעסק ב "פטיצ'ה סמופדה", גלגל החיים.

את ההבנות על המיינד והמודעות ניישם על חיפוש כיצד לשחרר את המיינד ואת הלב שלנו ביומיום. בין הנושאים בהם נעסוק: היאחזויות, רגשות, נוכחות, אתיקה, מתח, בגרות רוחנית, תשוקה, יצירתיות, מערכות יחסים, זהות, מחילה, מעקפים רוחניים, זיכרון, חמלה, וחברות בלתי מותנית.

 MANDALA #2 10.19.09

כמה דוגמאות

·         מחשבה, זיכרון , המודע והבלתי מודע. האם הם מובילים אותנו, או האם אנו מובילים אותם?

·         "מעקף רוחני" , התנגדות, בלבול, אמונות ומכשולים אחרים כהזדמנויות לצמיחה.

·         היאחזויות – איך הן נוצרות, מה הן, איך הם גדלות, איך לשחרר אותן, איך להבחין בין ניתוק לבין אדישות?

·         דרכים לניווט, דרך מזג אויר רגשי סוער ושימוש בכוח הרגשות למען החופש שלנו.

·         איך לפעול מתוך טבע הבודהה שלנו ולא רק דרך הטבע האנושי שלנו.

·         נוכחות בלתי מותנית והקסם של החיים "השגרתיים".

·         דילמות אתיות, קרמה ובחירות.

·         הרחבת הגבולות של האהבה והחמלה שלנו.

·         פשטות, ויתור והשמחה כאן ועכשיו.

·         יחסים כמראה וקרקע לטרנספורמציה.

·         להיות עצמנו ולהתעלות מעל עצמנו.

מי יכול להצטרף לקורס?

·         הקורס מיועד לבעלי ניסיון בדהרמה. הוא פתוח לכל מי שכבר השתתף בקורס חד- שנתי של סטיבן בכברי או בכליל.

·         מצטרפים חדשים יהיו כאלה שתרגלו ריטריט ויפסנה ומעורבים בדהרמה מספר שנים.

·         במקביל יתקיים קורס בסיסי בכליל שיועבר על ידי ערן הרפז, שיתאים לאלו שאין להם ניסיון קודם.

·         פרטים יפורסמו בספטמבר ב: www.eranoot.com

 

פרטים נוספים

המפגשים יתקיימו  בין 17:00-21:00 בימי שני, כל שבועיים בערך, החל מ-4/11/2013 עד יולי 2014..

המועדים למפגשים: 4.11  , 18.11 , 9.12 , 23.12 , 6.1 , 20.1 , 10.2 , 24.2 , 10.3 , 24.3 וכן הלאה…

המפגשים יתקיימו ב"משיב נפש" בכליל. מפה ניתן למצוא: www.mnclil.wordpress.com

דמי הרשמה על סך 400 ₪ יכסו הוצאות על המקום וכיבוד לכל משך הקורס. ניתן לשלם במפגש הראשון או השני.

תמיכה עבור הלימוד ניתנת על פי גישת ה"דנה" המבוססת על נדיבות הדדית.

להרשמה: רות ליבמן : rutti.lib@gmail.com 

מומלץ להרשם במייל. יש לשלוח שם וטלפון.

להרשמה טלפונית 050-4463927 בשעות אחה"צ בלבד

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

קורס מדיטציה שנתי  לדוברי ערבית בהנחיית תגריד מוסא :

 إعلان عن بدء دورة تأمّل ( مديطاتسيا )*

التأمّل هو تدريب يمكّننا من تعميق الإدراك لذاتنا ويطلعنا على العوامل والدوافع الحقيقية التي تكمن في وعينا وتسيِّرنا وتؤثر على تعاملنا مع أنفسنا ومع الآخرين والواقع الذي يحيط بنا.

والتأمّل يسهِّل علينا التواصل مع الهدوء الكامن في داخلنا والذي يشعرنا بالراحة والأمان فيتيح لنا فرصة التعرف على مخاوفنا وجذور معاناتنا وأنماط تصرفاتنا وردود فعلنا الآلية التي تسبب لنا الكثير من المتاعب وعدم الرضا.

والتأمّل يعلّمنا كيف نحوّل آلامنا وصعوباتنا إلى فرص ذهبية نكبر وننمو من خلالها.                           ويعلّمنا أن نتصالح مع ذاتنا ونقبلها كما هي.

ويقوّي قدرتنا على الاحتواء فيزوّدنا بأدوات مجدية للتعامل مع الصعوبات الشخصية والتحديات المتعددة والمتجددة في حياتنا اليوميّة ممّا يخفف من معاناتنا ويضاعف احتمالاتنا للعيش بسلام وتناغم مع أنفسنا ومع الآخرين.

في الدورة نصبو لإيجاد حيِّز من الهدوء يمكّن المشاركين/ات من التواصل مع أنفسهم/نّ والإصغاء لذاتهم/نّ. نوجه المشاركين/ات لتأمّل التنفّس والأحاسيس والمشاعر والأفكار ونعمل على إكساب  المهارات المطلوبة للتدرّب على الأسس الأوليّة للتأمّل والإصغاء كما ونبحث في ماهيّة العلاقة بين التأمّل والواقع الذي نعيشه وفي كيفية استخدام الأدوات التي اكتسبناها بالتأمّل في حياتنا اليوميّة.

الدورة تتضمّن تدرّب على التأمّل, حديث ومشاركه, كذلك تعطى توجيهات للتدرّب بين اللقاءات مع مرافقة ودعم لبناء تدريب يومي مناسب لكل مشارك/ة على حدا.

الموجهة- تغريد موسى من أبوسنان تتدرّب على التأمل منذ سنوات طويلة في مراكز مختلفة في البلاد وخارجها, درست لمدة خمس سنوات موضوع العلاج النفسي الجسدي في كلية ريدمن للطب البديل.

الدورة مؤلفة من 8 لقاءات أسبوعية  تعقد أيام الخميس من الساعة 17:30 حتى 19:30.                              تبدأ بتاريخ 31/10/13 وتنتهي بتاريخ 19/12/13.                                                                                     تقام الدورة في منطقة أبوسنان- كفرياسيف  أو مكان آخر قريب في الجليل الغربي (يعلن عنه في حينه)

للتسجيل ولمزيد من التفاصيل يُرجى الاتصال بتغريد  "رقم جوّال 0544849400 ” ابتداءً من  1/10/13 .

 ~~~~~~~~~~~~~

לכל שאלה אפשר להתקשר לסופיה

0527406388

פורסם בקטגוריה Uncategorized | השארת תגובה

עדכן – ודנטה אדוייטה וקורס שנתי על הפסיכולוגיה של ההארה לותיקים ועוד פעילות בחגים.

קורס (ריטריט ) אדוויטה וודנטה בהנחיית הנזיר הישראלי סוואמי בודהטמננדה בכליל- 

סופ"ש הקרוב מה- 22 עד ה-24 באוגוסט. ( ניתן גם להצטרף ליום חמישי בלבד )

סוומיגי1

הריטריט הפעם יתמקד בנושאים: דארמה, קארמה ומוקשה.

לפרטים ולו"ז כאן :
כל הפרטים כאןhttp://mnclil.wordpress.com/%D7%A2%D7%9C-%D7%94%D7%9E%D7%A7%D7%95%D7%9D/%D7%A4%D7%A2%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%90%D7%93%D7%95%D7%95%D7%99%D7%98%D7%94/

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
The Psychology of Awakening

MANDALA #2 10.19.09

A One Year Dharma Course in Clil

Taught by: Dr. Stephen Fulder
Background
We usually think of the goal of psychology as a healthy balanced mind that copes well with the challenges of life. However psychology in Buddhist practice goes much further and is the ground and means to liberation, or total awakening. Inner harmony and joy of life are good bases, but the journey is beyond. Beyond close relationships is intimacy with all. Beyond coping with life is dancing with life. Beyond the ordinary is the magical. Beyond ourselves is the whole of existence. Beyond Samsara is Nibbana. This course will extend last year’s course on Paticca samuppada, The Wheel of Life. The understandings on mind and consciousness studied then will be applied to exploring how to free our mind and heart during daily life. Issues will include attachments, emotions, presence, ethics, stress, spiritual maturity, passion, creativity, relationships, identity, forgiveness, spiritual bypass, memory, compassion and unconditional friendliness.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

~ SENSORY AWARENESS ~ תנועה כדרך לנוכחות עם סוזנה ~30-31 באוגוסט
פרטים :
mnclil.wordpress.co…

ss
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

איורוודה והנפש :
חול המועד סוכות – 19-21 בספטמבר עם עמי ויעל ריין וסטיבן פולדר .
.
+פילוסופיה והקשר בין תזונה לנפש
+ מדיטציה
+סדנאות בישול
+ תרופות וטיפולים ביתיים
+ סדנת עיסוי ראש איורוודית

אתר הבית של המרכז האיורוודי בעין עירון :
ayu.co.i…

ארווודה

~~~~~~~~~~~~~~~

לקראת קורס המורים בבריגהו יוגה עם דר' אודי בילו שמתקיים בכליל .
יום פתוח ללא כל עלות : יום רביעי 28/8 17:00-19:00
כולם מוזמנים !
לפרטים נוספים והרשמה : גלה חפץ 0502424008

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

כמו כן לקראת השנה החדשה  אנו מזמינות את אלו שרוצות להצטרף לצוות הניהול שלנו

לזמן קצר או ארוך  בין התחומים רבים שניתן לפתח ולהתפתח בו :

בניית אתר באנגלית ובערבית , קידום פרויקטים של שיתופי פעולה בכליל ועם הכפרים והישובים מסביב ,

פעילות שלום דיאלוג והקשבה,  פרויקטים של בנייה ופרמקלצר, יצירת תוכן והפצה .

תודה לכל העוזרות והתומכות!

בברכת

עֵץ חַיִּים הִיא לַמַּחֲזִיקִים בָּהּ וְתֹמְכֶיהָ מְאֻשָּׁר (משלי ג, יח).

סופיה
לכל שאלה והצעה אפשר להתקשר  :

0527406388

או לכתוב לנו לmashivnefesh@gmail.com

פורסם בקטגוריה Uncategorized | עם התגים , , , , , | השארת תגובה