ברוך בואך למשיב נפש

בבית מתקיימים מפגשי אדוויטה (אי שניות ) ,מדיטציה , חברה ואקולוגיה ולימוד של מורים ואמנים מכליל. ניתן לשהות בו למטרות תרגול עצמי לכל פרק זמן שתבחר/י .  לחזון 

במרחב :

+ בית כפרי ובו היכל מדיטציה וחלל נוסף המתאים לתנועה ולפעילויות שונות .

+ מטבח טבעי המבוסס על מסורת הקרמה יוגהעונתיות ובריאות.  

~ לפרטים נוספים - חזון אקולוגי משיב נפש ~

+ 3 שירותים ו 2 מקלחות חמות.

+ מיחזורקומפוסט וחשמל סולארי.

שבילי הליכה בשמורת יחיעם .

לינה בכרמי הזיתים באוהלים אישיים תחת כיפת השמיים או במרחב הבית – בתיאום .

הנחייה ושיחות אישיות עם סטיבן פולדרערן הרפז וישראל רוזמן .

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~`

   הפעילות המתקיימת בבית היא במסורת הדאנא – נתינה חופשית כביטוי של הכרת תודה והערכה למשיב נפש (עבור האירוח ) והמורים (עבור הלימוד )

אני רוצה לעזור !

רטריט אישי 

רטריט אישי פעיל  

פעילויות דהרמה

פעילויות אדוויטה

יוגה

קורסים קבועים

הזמנה למפגש חד פעמי

ריטריט שירות ויצירה

ברחבי הכפר

ליצור קשר ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

שחרור מהסיפורים, מהפצעים ומהאמונות שלנו

5 ימי ריטריט של אימון בודהיסטי

 

מציאת חופש בתוך נרטיבים אישים וקבוצתיים בעלי עוצמה, כולל השואה

בהנחיית: רנטה סייפר וסטיבן פולדר

רקע

פעמים רבות אנחנו אוחזים בסיפורים שלנו ובזיכרונות שלנו, שיש להם שורשים עמוקים ולא מודעים. הסיפורים והזיכרונות האלה משפיעים על חיי היום יום שלנו. הם מגבילים את החופש שלנו באופן לא מודע. השואה היא דוגמה לכך. בעבור יהודים וגרמנים השואה היא עדיין פצע על דורי היוצר תבניות של אשמה, קונפליקט ותודעת קורבן. יכולה להיות גם אחיזה בפגיעות אישיות, כמו נטישה או אלימות בילדות, שפוגעת בהנאה הבסיסית של חיינו. אימון בודהיסטי, כמו מדיטציית קשיבות (mindfulness) או מדיטציית מטא, יכול לעזור לגלות ולמוסס את התבניות האלה, וכך לאפשר לנו לחיות בחופש טבעי ולממש את הפוטנציאל שלנו.

בקיץ 2013, מתרגלי דהרמה מישראל ומגרמניה, נפגשו בברלין בריטריט, לחקירה של זיכרון עמוק, זהות והיסטוריה, כגרמנים וכיהודים. ההכרה בסבל האחד של האחר וההתעלות מעל ההזדהות ההדדית של צאצאי הקורבנות וצאצאי התוקפנים, הובילו לריפוי עמוק של צלקות שמנעו גדילה. כדי להמשיך בתהליך הזה מתרגלים מגרמניה ומישראל מוזמנים הריטריט שיתקיים בישראל ביוני 2014. הריטריט יכלול ויפאסנה, מטא, דיאלוג ושיטות מתאימות אחרות. הריטריט יתנהל באנגלית.

המועד

מה-9 ביוני 2014 עד ה-14 ביוני 2014.

המתרגלים מישראל מתבקשים להגיע ב-8 ביוני ליום הכנה.

מתרגלים שאינם מישראל יקבלו מידע על ריטריטים אחרים, אירועים ואפשרויות לטייל באזור כולל בפלסטין.

המורים

רנטה סייפר, מורת דהרמה בכירה מגרמניה, וסטיבן פולדר המייסד והמורה הבכיר של עמותת תובנה – העמותה המרכזית של בודהיזם תרוואדה בישראל.

מיקום ומגורים

הריטריט יתקיים ב"משיב נפש" בכליל. כליל הוא ישוב אקולוגי יפהפה במורדות הגליל המערבי. "משיב נפש" (www.mnclil.wordpress.com) שוכן בטבע בין מטעי זיתים ויש בו שני אולמות, שירותים ומקלחות, מטבח גדול ואזור לאכילה. המקום הוא פשוט ואין בו הסדרים מיוחדים ללינה. המשתתפים יוכלו להביא אוהלים לישון בם, או שהם יוכלו לישון באחד האולמות. המשתתפים יכולים גם להתאכסן, בתשלום נוסף, בגסט האוז בכליל, הנמצא במרחק כמה דקות הליכה מ"משיב נפש".

הרשמה

על כל אחד להירשם בדוא"ל, באנגלית, לעדה אבשלום ada.avsjalom@gmail.com. אפשר להשיג את עדה גם בטלפון 0504860867.יידרש תשלום של מקדמה בסך 250 ש"ח. עדה תודיע לנרשמים כיצד לשלם את המקדמה.

עלות ודאנה

תשלום המקדמה נועד לכיסוי הוצאות ראשוניות, המיוחד עלות הנסיעה של המורה. לא תהיה כל דרישה נוספת לתשלום מוקדם. התשלום בעבור השימוש במתקנים של "משיב נפש", האוכל וההוראה יהיה דאנה. המשתתפים יוזמנו לתמוך בריטריט ובהוראה דרך האימון הבודהיסטי המסורתי "כלכלת הלב".

אלה שייבחרו להתאכסן בגסט האוז ישלמו בעבור הלינה ישירות לגסט האוז. התשלום הוא כ-90 ש"ח ליום.

מי יכול להצטרף?

הריטריט מתאים לכל מי שהיה בריטריט בברלין ב-2013, וכל מי שמתאמן בדהרמה והיה בריטריטים ארוכים בעבר.

 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

~~חלומות צלולים – שער להתפתחות תודעתית ~~

17-19 אפריל

יוגת חלימה היא כלי רב עוצמה לפתח את הפוטנציאל היצירתי שבנו, לרפא טראומות וחסמים אנרגטיים רגשיים בתת מודע, ולהעצים את דרכנו הרוחנית והמודעות והצלילות שלנו בחיי היום יום. אחת ממטרות הריטריט היא להבין ולזהות את הפוטנציאל העצום שיש לחלומות צלולים במסע הרוחני ובדרך להעמקת הנוכחות בחיי היום יום.

רוב בני האדם מבלים כשני שליש מחייהם בשינה חסרת מודעות. בממוצע, 25 שנה מחיינו אנו מבלים בשינה של בורות.
25 שנים בהן אין התפתחות וגדילה.

מכאן שאנו מאבדים קשר ישיר לעשרות שנים ולחלקים חבויים בנפשנו. עבודה עם חלומות פותחת לנו הזדמנות לחבר בין המודע לתת מודע. להבין איך ניתן להשתמש בחלומות צלולים לריפוי ואינטגרציה.

על פי המסורת הטיבטית פיתוח היכולת לחלימה צלולה הינו הרגע החשוב ביותר בהכנה לרגע המוות. ובפיתוח נוכחות וצלילות גם בחיי היומיום.

מצב התודעה שלנו בשעה שאנו נרדמים עשוייה לקבוע את עומק חלומותינו, איכות חיינו ורגע מותנו.

יוגת חלימה היא אחד מששת מצבי המעבר המכונים "בארדו", שהן שער עמוק להתעוררות רוחנית ואף הארה.

נעבור על:
פיתוח זכרון חלומות על פי שיטות פשוטות.
שינה ומחזורי השינה ושימושם לצורך פיתוח מודעות.
טכניקות לבדיקת מציאות והגעה לנוכחות במישור הפיסי ובזמן החלימה.
מדיטציית התמקדות לריכוז בחלומות צלולים.
תרגילים להעלאת רמת המודעות לאחר ההתעוררות בחלום.
פיתוח יכולות לשינוי החלום וקבלת מסרים ישירים דרך תקשורת עם התת מודע.
חיבור בין יוגת החלימה לפיתוח מודעות.
דרך לחקירת החלום באמצעות שאלות והכוונה.
ארבעה סוגי חלומות לארבעה מצבי תודעה.

חלוקת חוויות משותפות ועבודה כקבוצה להעצמת התהליך האישי של כל אחד.

שוני הולנדר – מתרגלת בודהיזם טיבטי במשך 15 שנה. התגוררה שנים במרכזים בודהיסטים באירופה ובמערות במזרח הרחוק ולמדה מגדולי המאסטרים הטיבטיים בכל המסורות : גלוגפה, קאגיו, ניגמה , סאקיה ובון. במהלך השנים התמקדה בלימודי סוטרה, טנטרה ובמיוחד במסורת הדז׳וגצן – ״השלמות הגדולה״. , את הלימוד של הבארדו של החלימה ורגע המוות קיבלה במסורת הקאגיו-ניגמה ובטנטרת האם בדזוגצ'ן בון.

אתם מוזמנים לחלוק את ההזמנה הזאת עם חבריכם.

הריטריט מוצע עפ"י המסורת הבודהיסטית, ללא מחיר נקוב, בנדיבות הלב, איש עפ"י יכולתו.

הריטריט הוא הזדמנות להעמקה בנושא וללון במקום קסום בטבע עוצמתי עם אח בוערת ועצי זית עתיקים. כולו מוצע בנדיבות הלב על בסיס תרומה.

אפשר ללון במקום על מזרונים באולם משותף , באוהל נשים , בבקתות התבודדות או לפתוח אוהל בין מרחבי הזיתים. מוצעות 3 ארוחות טבעוניות מזינות.
למפונקים שביננו אפשר לשכור חדר בגסט האוס או ב צימרים ברחבי כליל.

להרשמה אנא צרו קשר :

mashivnefesh@gmail.com

סופיה

  

  1. ל~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 אדוויטה

קבוצת אדוויטה ( אי שניות )

על פי הספר

I AM THAT

ימי שלישי

00 :12  - 10:00

+ ההנחייה היא על ידי חברות וחברי הקבוצה לפי הרצון והנכונות

+ ניתן להביא מנת מזון טבעונית  לארוחת צהריים משותפת לאחר מכן

לתיאום : ישראל רוזמן

ישראל : 0523236906

mashivnefesh@gmail.com

לקריאה על – אדוויטה

חופשי ברשת

מאמר של תומר פרסיקו

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

שנג ז'ן הוא תרגול מדיטטיבי לפתיחת הלב, במסורת אמנות התנועה הסינית הידועה כצ'י גונג. המשמעות של שנג ז'ן היא אהבה ללא תנאי, ללא עצמי, וללא גבול. דרך תנועה רכה ומלאת חן, התרגול פותח את המערכת האנרגטית של הלב ומטפח את איכויותיו.

זוהי הזמנה להרפות, להירגע, לעצור, לנשום, להיפתח, להתרחב ולחבור ליקום. יחד נתחבר לגוף, נתבונן בתנועה, ונחקור את איכויות האהבה.

למי מתאים להשתתף? התרגול מתאים למתחילים ולמנוסים כאחד.

מנחה: ד"ר כרמל שלו

מתי? ימי רביעי, בין השעות – 10:00 –  09:00 

היכן? מרחב 'משיב נפש', כליל

מיהי המנחה? כרמל שלו מתגוררת בכליל. מתרגלת חוכמת גוף-נפש ודהרמה בחייה ובעבודתה מזה שנים. דוקטור למשפטים שעוסקת באתיקה של רפואה בתחילת החיים, במהלכם ובסופם. בוגרת תכנית מאפשרי הדהרמה של עמותת תובנה, ומוסמכת כמורה של שנג ז'ן גונג על ידי מאסטר לי ג'ון פנג.

כמה זה עולה? ההנחיה ניתנת מתוך נדיבות הלב (דאנא), ברוח המסורת הבודהיסטית. כלומר, אין מחיר נקוב להשתתפות, אלא המשתתפים מוזמנים להשאיר תשלום למנחה בהתאם לרוחב ליבם, כפי רצונם ויכולתם, ולפי תחושת הערך שהם קיבלו מהתרגול.

לפרטים נוספים  כרמל 052-3853443 carmel.shalev@gmail.com 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

DZOGCHEN SKY GAZING RETREAT הזמנה לריטריט בן 10 ימים במרכז 'משיב נפש' בכלילבהנחיית קית' דאומן וסטיבן פולדר – ב-25 אפריל – 4 במאי 2014

-!! רוצים לשרת ? תצרו איתנו קשר -

להרשמה יש להיכנס לקישור הבא

https://docs.google.com/forms/d/1O0OKCVkpglEcURp208nmkiCgVAflYyMtkPnziUsheC8/viewform בשאלות ניתן לפנות לעליזה: Nefesh.haya@gmail.com

המימוש של הדזוגצ'ן הוא במדיטצייה פקוחת עיניים של הבטה אל תוך השמיים, כלב לבו של תרגול 'טוגל' (חצייה ישירה). בתרגול זה, כתמיד, ההשקפה של הדזוגצ'ן (השלמות הגדולה הטבעית) היא הקרקע, שתחוזק ותיתמך מדי יום על ידי המורה. בכל יום נשב מספר שעות ונתבונן בטבע התודעה ובשרשרת ה'ואג'רה' שלה. ריטריט ויפאסנה מניח את הבסיס הטוב ביותר למדיטציית דזוגצ'ן זו שבה 'טרקשו' (הבקעת דרך) ו'טוגל' (חציית דרך) אינם ניתנים להפרדה. הריטריט נועד למתרגלים ותיקים ולאנשים שתרגלו בעבר עם קית דאומן או עם מורה אחר ממסורת הדזוגצ'ן ויתנהל בשפה האנגלית עם תרגום לעברית במידת הצורך..

עלויות: יש לציין שמדובר ברטריט שמאורגן וממומן באופן עצמאי על ידי הנרשמים ללא כל גב של עמותה או ארגון. העלות המשוערת של ההוצאות הארגוניות והוצאות הנסיעה של המורים מסתכמת ב- 350 – 500 ₪, בתלות במספר המשתתפים. מהנרשמים נדרשת מקדמה של 250 ₪.

הריטריט עצמו יתקיים על פי מסורת הדאנא – נדיבות הלב ונתינה חופשית כביטוי של הערכת תודה, למורים : עבור הלימוד ולמשיב נפש : עבור האירוחעל המורים: קית' דאומן הוא מחשובי המורים המערביים של הבודהיזם הטיבטי. מדובר במורה ייחודי, סופר ומתרגם, יוגי נודד, שמביא למערב את כתביהם של ענקי רוח טיבטים ומוסר לימוד של מסורת טיבטית קדומה, מסורת הדזוגצ'ן –השלמות הגדולה. הוא זכה לקבל חניכה והסמכה מגדולי הלאמות של זמננו, וביניהם הדלאי לאמה, הקארמאפה ה-16, קנג'ור רינפושה, דוג'ום רינפושה, דילגו קיינטסה רינפושה, וקמטרול רינפושה. קית' מביא למערב את ההוראות הטהורות של מסורת הדזוגצ'ן תוך התחשבות בתנאים הרוחניים, הפסיכולוגיים והחברתיים של התודעה המערבית בת ימינו. הוא מנחה סמינרים וריטריטים ברחבי העולם וידוע בגישתו הישירה לבודהיזם הטיבטי. סגנון ההוראה שלו חף מטקסיות ומז'רגון תלויי תרבות, והוא כל כולו הצבעה ישירה אל לב העניין.*ד"ר סטיבן פולדר נולד בלונדון ב1946. הוא למד באוניברסיטת אוקספורד ובעל דוקטוראט בביוכימיה. הוא מתרגל וויפאסנה ושיטות בודהיסטיות שונות משנת 1975.

סטיבן פולדר הוא ממובילי התרגול הבודהיסטי בישראל, המייסד והמורה הישראלי הבכיר של עמותת תובנה. הוא לימד אין ספור קורסים וריטריטים בישראל ומחוצה לה בעשרים השנים האחרונות. סטיבן עסק גם בהכשרת מורים בישראל. הוא פרסם 14 ספרים אקדמיים ופופולאריים בנושא של ריפוי פנימי וחיצוני. הוא מייסד של 'שביל זהב', עמותה לקידום אי אלימות ושלום. כמו כן סטיבן עוסק ביישום הדארמה בתחומים שונים כמו למשל: בתחום הליווי רוחני לחולים סופניים; באקטיביזם חברתי; דארמה בחיבור עם מחשבה יהודיתוכו'. הוא אחד המייסדים של הכפר האקולוגי 'כליל' בו הוא מתגורר.

דרושים מתנבים למטבח – אנא צרו קשר עם סופיה 0527406388

mashivnefesh@gmail.com

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

קבוצת לימוד – חקירה בכתביו של ניסרגדתה מהארג'

אנו שמחים לבשר לכם על התארגנות של קבוצת לימוד חדשה לחקירת עומק משותפת בכתביו של ניסרגדתה מהארג' (Nisargadatta Maharaj).

המפגש הראשון יערך ביום שני, ה- 31/3/2014 בין השעות 20:00-22:00 בתל אביב.

הקבוצה מיועדת לאנשים בעלי הכרות טובה עם כתביו של ניסרגדתה מהארג', שקראו את הספר I Am That ו/או את הספרים המאוחרים ואשר להם הבנה של תפיסת האי-שניות (Non-duality)..

בכל מפגש נתמקד בקטע טקסט מסוים מהספר I Am That ומספריו המאוחרים יותר של ניסרגדתה מהארג'. כמו כן, נחקור בהמשך טקסטים משלושת הספרים של המאסטר שלו, סידהארמשוואר מהארג' (Siddharameshwar Maharaj) אשר תועתקו ונערכו על ידי ניסרגדתא מהארג' עצמו וכן מספריו של רנג'יט מהארג' (Ranjit Maharaj) שהיה גם הוא תלמידו של סידהארמשוואר מהארג' וחבר לדרך של ניסרגדתה מהארג'.

פרט לדיון וחקירה בכתבים, נערוך בכל מפגש גם סשן מדיטציה קצר של התבייתות ב- I Am. משך כל מפגש יהיה כשעתיים.
הדיון יערך בשפה העברית על בסיס הנוסח האנגלי של הספרים וזאת על מנת שנוכל להסתמך על נוסח  קרוב ככל האפשר לנוסח המקור בשפת המאהרטי וכך להימנע מעיוותים ואי הבנות העלולים לנבוע מתרגום חוזר משפה לשפה. יחד עם זאת, לטקסט שלו קיים גם נוסח בעברית, נקרא במקביל גם את הנוסח העברי.
ניתן להוריד בחינם את כל ספריו של ניסרגדתה מהארג' בפורמט PDF מפרופיל הגורו שלו ב- http://www.gurusfeet.com/guru/nisargadatta-maharaj (ראה לינקים בתחתית הפרופיל שם). ספרים של סידהארמשוואר מהארג' זמינים להורדה ב- http://www.gurusfeet.com/guru/siddharameshwar-maharaj.
על המשתתפים לקרוא בעיון את הטקסט הנדון לפני המפגש ולהביאו עימם למפגש.

במפגש הראשון נחקור את הטקסט שבארבעת העמודים הראשונים של פרק 73.  

מפאת מגבלת מקום, ההשתתפות כרוכה ברישום מראש.

המשתתפים מוזמנים להביא כיבוד קל אותו נחלוק עם האחרים.

לפרטים נוספים והרשמה, אנא צרו קשר:

ארז קריספין, 054-4988766

רחל שקדי, 052-6108005

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

דף הבית

 

פורסם בקטגוריה Uncategorized | תגובה אחת

הזמנה להשתתפות ריטריט שירות

~הזמנה להשתתפות ולריטריט שירות קצר וארוך במשיב נפש ~
90
מוזמנים לשירות במטבח בצוותא של משיב נפש בתוך מרחב של תשומת לב שמוקדש לתרגול מדיטציה
והעמקה לתוך תנאים שדומים לחיי היום – יום.
תנאים :
מגורים + מזון
רטריטים קרובים :
 ~הקשבה, תנועה וציור 'כשהמוזות רוקדות ' ~
בהנחיית אמיר לייבמן. אמן, מרפא, פסיכותרפיסט גופני ומנחה קבוצות.
~ רטריט ודנטה אדוויטה ~
"וודנטה היא מסע לגילוי ה'אני'.  היא הבנתי את העצמי כשלם וכחופשי מגבולות ומפגמים. שלם- כפי שאני בהווה בעודי בור לטבעי. שהרי בבסיס שאיפותי, מטרותי והמירדפים בחיי חיפשתי את אושרי: את החופש מתחושת המוגבלות וחוסר הסיפוק, המלווים אותי".
בהנחיית סוואמי בודטמננדה הוכשר כמורה על ידי סוואמי דייננדה סרסוואתי, מהמובילים במורי וודנטה מסורתית.
~ תקשורת מקרבת למתחילים ~

"יש סיכוי… שנזכה לחיות בעולם שיש בו פחות אלימות. פחות פחד. פחות דיכאון. יותר שמחה. יותר הבנה. יותר אהבה. שעשיית טוב תהיה ברירת המחדל. שהישגים נחשבים יכללו מעשי חמלה. שאנשים יידעו לבחור מתוך חופש ושבתי-סוהר יהפכו למעוזי שיקום" , ארנינה קשתן, מייסדת מרכז מיתרים לתקשורת מקרבת בישראל.

111
קבוצה חדשה : חכמת ההזדקנות
אנחנו שוב נפגשים ביום שלישי הקרוב ה-15.7 .
בשעה 5.00
משיב נפש,כליל.

בימים אלה שהסערה מתחוללת סביבנו זה הזמן למצוא ולהיות בעין הסערה שבתוכנו.
ולפגוש אותנו לשתף, לחקור ולתרגל.

"הכאן ועכשיו זה לא יצירה ולא הרס, לא גורל ולא רצון חופשי, לא דרך ולא הישג. זאת האמת הסופית" (רמנה מהרישי)
ימים של שלום !!!!
מי יתן וכל היצורים החשים יהיו חופשיים מסבל !

להרשמה או לכל שאלה מוזמנים

לכתוב אלינו mashivnrfesh@gmail.com

או להתקשר 0527406388

פורסם בקטגוריה Uncategorized | השארת תגובה

~~~***17-19/7 ***~~~~ "רטריט מדיטציה , תנועה וציור 'כשהמוזות רוקדות "

כשהמוזות רוקדות

סופשבוע של הקשבה, תנועה וציור.
זו הזמנה לכל מי שליבו חפץ  בהתחדשות של תנועה ויצירה לצאת לרגע מתנועת היומיום ולבוא לסופשבוע בו

המוזות ירקדו.

תנועה מודעת- תנועה אנרגטית מונחית אשר מסייעת ליצירת חיבור םנימי עמוק, מעצים ומרפא.

תנועה יצירתית תנועה ביחד ולבד של חיים חופש וביטוי.

הקשבה לתנועה הפנימית ולתנועה שמחוצה לי וזיהוי האחדות שבין השניים.

ציור עם כוונה וחופש של ביטוי .

הסדנה בהנחיית אמיר לייבמן. אמן, מרפא, פסיכותרפיסט גופני ומנחה קבוצות.
הסדנה תשלב בין חלקים מובנים והתנסויות בתנועה לבין חלקים חופשיים ומפגשים עם בדי ציור וחומרי ציור שונים.
לשאלות בנוגע לתוכן : אמיר 0524070055

להרשמה ולשאלות הקשורות לבית : סופיה 0527406388

mashivnefesh@gmail.com

 הפעילות ניתנת במסורת הדאנא – נתינה חופשית כביטוי של הכרת תודה והערכה למשיב נפש

( עבור האירוח ) והמורים ( עבור הלימוד ) 

בהנחיית אמיר לייבמן. אמן, מרפא, פסיכותרפיסט גופני ומנחה קבוצות.
דרוש/ה מנהל/ת מטבח ונשות /אנשי צוות 
אנא שלחו מייל חוזר כולל נסיון בתרגול ובמטבח 
 
סופיה
0527406388
פורסם בקטגוריה Uncategorized | השארת תגובה

עדכן קיץ משיב נפש

שלום ממשיב נפש ~
 
35 משתתפים מגרמניה וישראל התחייבו במהלך השבוע הזה לתהליך 'ריפוי העבר', נושא השואה עלה כבר ביום הראשון…
 
רנטה סייפר מברלין שמלמדת בריטריט ,אמרה אתמול : " כמורת דהרמה בגרמניה , הבנתי שהשואה היא נושא גדול שלהתמודד איתו לבד זה מעבר ליכולתי , השואה השפיעה רבות על העם הגרמני וגם על העם הישראלי , עצוב לי לראות שיש כל כך הרבה גדרות ופחד בארץ ישראל " .
 
~~~
 
מוזמנים להגיע לריטריטים אישיים או לריטריט שירות ולתמוך בעבודות אקולוגיות שונות כאן במרחב.
 
  אפשר לפנות לסופיה 0527406388
 
ובקרוב : 
 
~~~רטריט ודנטה – אדוויטה~~~ 
26-28 יוני 
נשמח לעזרה במטבח
 
~~~חכמת ההזדקנות~~~ 
 
קבוצה חדשה ופתוחה לכל מידי שבועיים
( פלייר מצורף)  
 

המפגש הקרוב :  ב-17.6 יום ג

נחזור וניפגש כל שבועים ביום ג' .

* השתתפות על בסיס נדיבות הלב (דאנא), תרומה למקום ולהנחיה

לפרטים נוספים : 

רחל שקדי 160-5018116 justrachel@gmail.com

כרמל שלו 160-3863883 carmel.shalev@gmail.com

https://www.facebook.com/Wisdomofaging
ובאתר עמותת תובנה:
http://tovana.org.il/he/community/aging-wisdom/categories/listings/13-aging-wisdom

 ההרשמה תפתח בקרוב :

+ רטריט מיינדפולנס וקונטקט עם ערן ואריה 10- 12 יולי

+ רטריט ציור ותנועה עם אמיר לייבמן – 17- 19 יולי 

ברכות 

ימים טובים !

 ~

פורסם בקטגוריה Uncategorized | השארת תגובה

עדכן מאי

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

בין תנועה לדממה - 29-31/5 (עם טומר וסוזנה)

עד כמה אני מוכנה לפגוש ולחוש את החיים שבתוכי ברגע הזה?

להניח לדברים להיות,

להניח לגוף להיות, לנוח, להשתנות

לנוע בין חקירה, משחקיות ומנוחה

להתמסר לאדמה, לעצמי, לאחר, למרחב

 

מוזמנים לבוא כפי שאתן

לחקירה קשובה

דרך תנועה, מגע ושיתוף

דרך שקט ומדיטציה

 

נתחיל ביום חמישי בשעה 16:00 ויסתיים בשבת בשעה 17:00

הריטריט יתקיים על בסיס דאנה – נתינה לפי רוחב הלב ללא מחיר נקוב מראש

מס' המשתתפים מוגבל. אנא הקדימו להירשם כדי להבטיח את מקומכם

 

לשאלות והרשמה:

סוזנה 054-4804227   susanne.vankimmenade@gmail.com

תומר 054-6601656   tomerbashan29@gmail.com

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

10001341_10201890443403451_2010841792_n

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ 

חכמת ההזדקנות

רחל שקדי : 0526108005

כרמל שלו : 0523853443

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

אדוויטה

 קבוצת אדוויטה ( אי שניות )

על פי הספר

I AM THAT

ימי שלישי

  00 :12  - 10:00

 + ההנחייה היא על ידי חברות וחברי הקבוצה לפי הרצון והנכונות

+ ניתן להביא מנת מזון טבעונית  לארוחת צהריים משותפת לאחר מכן

לתיאום : ישראל רוזמן

ישראל : 0523236906

 mashivnefesh@gmail.com

לקריאה על – אדוויטה

חופשי ברשת

מאמר של תומר פרסיקו

Sunset-Quote-Maharaj

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

פורסם בקטגוריה Uncategorized | השארת תגובה

בין תנועה לדממה ריטריט 29-31/5 עם טומר וסוזנה

עד כמה אני מוכנה לפגוש ולחוש את החיים שבתוכי ברגע הזה?

להניח לדברים להיות

להניח לגוף להיות, לנוח, להשתנות

לנוע בין חקירה, משחקיות ומנוחה

להתמסר לאדמה, לעצמי, לאחר, למרחב

 

מוזמנים לבוא כפי שאתם

לחקירה קשובה

דרך תנועה, מגע ושיתוף

דרך שקט ומדיטציה

 

נתחיל ביום חמישי בשעה 16:00 ויסתיים בשבת בשעה 17:00

הריטריט יתקיים על בסיס דאנה – נתינה לפי רוחב הלב ללא מחיר נקוב מראש

המשתתפים מוגבל. אנא הקדימו להירשם כדי להבטיח את מקומכם

מנחים:

סוזנה ואן קימנדה – מטפלת גוף נפש מזה כ 17 שנים, מורה מוסמכת לתנועה, נשימה וחישה מודעת (Sensory Awareness), מנחה מוסמכת בהתמקדות, מתרגלת מדיטציה משנת 2000

תומר בשן – מטפל בתנועה ובהאקומי, פיזיותרפיסט ומטפל שיאצו.  מתרגל ומנחה מדיטציה ותנועה, מורה לצ'י קונג ומתרגל אמנויות תנועה רכות נוספות (פלדנקרייז, BMC, ברטנייף).

לשאלות והרשמה:

סוזנה 054-4804227   susanne.vankimmenade@gmail.com

תומר 054-6601656   tomerbashan29@gmail.com

פורסם בקטגוריה Uncategorized | השארת תגובה

סוף שבוע – העמקה בהתמקדות – 16- 17במאי

מוזמנים,אילו שכבר מכירים התמקדות ומעונינים להעמיק בהבנה של גישה ההתמקדות ולקבל תמיכה לעבודה עצמית בהתמקדות וגם מול פרטנרים ומטפלים.
בהתמקדות מתחברים לרגשות העכשויים דרך תקשורת פנימית עם התחושות המורגשות בגוף. במקום הכחשה, הזדהות או חוסר אונים מול רגשות קשיים ודפוסים מנטליים, יוצרים קשר עם כל זה כמשהו שזקוק לתשומת לבנו, וכך מגלים משהו שעוד לא הכרנו. האינטגרציה הזו מאפשרת יותר אינטימיות עם עצמנו, הקלה עמוקה מורגשת בגוף ושיחרור להיות נוכח בהווה.
בסדנה נלמד כלים למצבים מסוימים לפי הצורך והביקוש שלכם: הנחיות להתמקדות על קבלת החלטות, חסימה לפעולה, עבודה עם "הלא רוצה"  דינמיקה בין מתמקד לממקד. נשים לב לא רק למילים אלא גם לשפת גוף, ונזמין לבטא את החוויה הפנימית גם דרך תנועה. “Whole Body Focusing” 
זו גם הזמנה לעבור תהליך משמעותי עבורך בנושא שמעסיק ומאתגר אותך מהסשן הראשון בתוך קבוצה שתומכתבנוכחות, קבלה וחמלה.
 המפגש יתקים בבית משיב נפש בכליל, מרחב שמחבר אותנו לעוצמה של הפשטות ושל הטבע. תנאים אילו תומכים בנו לגעת במה שחי בליבותנו. נשלב גם  מנוחה תנועה ומגעה שיזינו אותנו בסוף שבוע הזה.סוזנה ואן קימנדה, מטפלת גוף נפש מזה כ 17 שנים, מוסמכת בהתמקדות על ידי פרופ' יוג'ין ג'נדלין שפיתח את שיטת ההתמקדות כדרך גופנית נפשית להגיע לשינויים מרפים. הן הקשיים המורגשים בגוף והן הפיתרונות שלהם נחווים כשחרור בתוך הגוף. הקורס יפתח ביום שישי ב16.05.2014 . מוזמנים להגיע בשישי מ-12. תוגש ארוחה קלה ואפשר להירשם ולנוח. מתחילים ממש בשעה שלוש.הקורס יסתיים ביום שבת ה17.5.2014 בשעה 17:00הלינה תהיה במתחם הסדנה בפנים ואפשר גם להקים זולה בחוץ!מה להביא? כלי מיטה, בגדים חמים, פנס (סולארי) מגבת וכלי רחצה, וכן מוזמנים להביא תבשיל או סלט לחלוק לארוחת יום שישי.דאנא   ניתן לתרום לפעילות המתקיימת בבית במסורת הדאנא נתינה חופשית כביטוי של הכרת תודה והערכה למשיב נפש עבור האירוחו המורה עבור הלימוד מספר המשתפים מוגבל ל 10 

כל השאלות הנוגעות להשתתפות בסדנה ושאלות תוכן יש להפנות אליי, סוזנה 052 4804227
פורסם בקטגוריה Uncategorized | השארת תגובה

שבוע הבא – במשיב נפש כליל : מזכרון – לחירות – הזמנה להתרחבות !

+שיחה פתוחה לכולן/ם בערב יום הזכרון –  .

+ ערב שני – הופעת סיטאר ומסיבת ריקוד חופשי – .

+ בוקר שלישי – יוזמת דיאלוג איזורית – .

+ מיינדפולנס - שבתרגול דו לשונית -  .

~~~~~~~

~מוזמנים להצטרף בכל זמן וכמובן להקדים / להשאר לתרגול אישי .~

~ללינה בבית הביאו מצעים  ו/או  אוהלים לקמפינג ~

~~~~~~

מה מלמדת אותנו ההתבוננות בשמיים ? איך נתקעים בקונצפט דואליסטי ? והאם בכלל אפשר לדבר על 'השלמות הגדולה' ואיך ( 'למרות הכל' ) הדבר היחיד שנשאר הוא לחגוג אותה ??

 

מנדלה טיבטית

4-5 : שיחה דזוגצן פתוחה לכל עם קית דאומן ( Keith Dowman ) יום ראשון הקרוב – 19:00. קית למד עם גדולי הלאמות במזרח , כתב ותרגם ספרים רבים . ראו כאן http://www.keithdowman.net/books/index.htm

ְְְְְְְְְְְְְְְ

~~Sublime Concert in Clil by Renowned Sitar Master

Mark Dyczkowski   ~~

~~הופעת סיטאר מרוממת נפש עם המאסטר הידוע מארק דיסקובסקי ~~           

~~Monday May 5th. 8.00. Please arrive at 7.30 ~~

יום שני 5-5- – מתחילים ב8:00 הגיעו חצי שעה  לפני

sssooooo

All are welcome (including youth) who would like to listen to how this amazing instrument can be played. The evening will be a musical journey of discovery

after the Concert musicians  are welcome to  play &  and all are welcome to comtinu to a live music dance party  !

כולם מוזמנים , הופעה של נגן מיוחד במינו – מסע  מרגש ואוטנטי המתאים לכולם נוער וילדים !

אחרי ההופעה נמשיך למסיבת ריוקד חופשי עם מוסיקה חיה !~

כמיטב מסורת הגאנאצאקרה הביאו יין  :)

פרטים נוספים על מארק  כאן

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

בוקר שלישי :

הזמנה להתכנסות של חברים

ביום העצמאות/נכבה ב 6 במאי בכליל

ההתכנסות האינטימית שנועדה לחזק את האמון בין חברים וגם ליצור קשרים חדשים

המפגש יתקיים  ב"משיב נפש" בכליל:

http://mnclil.wordpress.com/%D7%9C%D7%95%D7%96

להלן התוכנית:

מוזמנים  להתחיל את הבוקר בשעה 8 עם תנועה ומוסיקה בהנחיית רחל פולדר. הנושא של הסשן – "התחברות אל החיה שבתוכנו".

ארוחת בוקר משותפת שתתחיל בשעה 09:30 (מוזמנים להביא כיבוד).

בשעה 10:30 – מוקד היום - מעגל שיתוף מונחה שיאפשר לכולנו לחלוק את הרגשות שהיום הזה מעורר בנו.

סיום לקראת שעה 12:30

ההתכנסות מיועדת גם למשפחות עם ילדים, (הללו ישחקו בחוץ בזמן מעגל השיתוף)

כולם מוזמנים להצטרף בכל זמן

היוזמה הינה שיתוף פעולה בין הרשת הבין תרבותית בגליל ומשיב נפש

מוזמנים להפיץ לחברים

סוזנה 052-4804227

לפרטים נוספים ולרטריטים נוספים 

בנושא

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

שבתרגול

לעצור ולנוח במודעות نتوقف ونستريح بادراك -

תרגול בסיסי של מדיטציית מיינדפולנס עם סטיבן פולדר ותגריד מוסא لقاء للتدرّب ألأولي على ألتأمّل مع ستيفن فولدر وتغريد موسى

שבת, 10 מאי 2014, 09:30 – 17:00

לעצור ולנוח במודעות

תרגול בסיסי של מדיטציית מיינדפולנס

עם

סטיבן פולדר ותגריד מוסא

نتوقف ونستريح بادراك

لقاء للتدرّب ألأولي على ألتأمّل

مع

ستيفن فولدر وتغريد موسى

10.05.2014 ב "משיב נפש" , כליל

משעה 09.30 עד 17.00 (ההשתתפות היא לאורך כל היום)

 

images (3)

בלחץ החיים האינטנסיביים וההתרוצצויות הבלתי פוסקות ומבלי לחוש מנוחה וסיפוק אמיתיים אנו שוכחים את עצמנו ומתעלמים מגופנו אשר בלי הרף מאותת לנו לעצור, שלא לדבר על תחושות אי הוודאות ואי השקט שמלוות אותנו כמו הצל שלנו.

כאן המקום להרפות, בעיצומם של החיים העמוסים, להאט את הקצב, לעצור ולנוח במודעות מרפאה מרגיעה ומרעננת,

עכשיו הזמן לחזור לעצמנו, לחוש את גופנו, להקשיב לנשימה שבקרבנו, לחבק ברכות את עצמנו ולהרגיש את הטבע סביבנו,

התרגול יתקיים באווירה שקטה במרכז שממוקם בחיק הטבע ויכלול תרגול מיינדפולנס בסיסי, מדיטציה בישיבה, שיחה, הרפיה והליכה בטבע ויהיה מלווה בהנחיות לתרגול.

נא להביא כרית קשה לישיבה על הרצפה, של חם, כובע, משקפיי שמש, מנה צמחונית לחלוק ארוחת צהריים, צלחת, סכו"ם ובקבוק שתייה

התשלום ל "משיב נפש" ולמורים הינו על בסיס נתינה חופשית מתוך נדיבות הלב כביטוי של הכרת תודה והערכה (דאנא)

אין צורך בהרשמה מוקדמת

לפרטים נוספים ניתן להתקשר לתגריד, נייד: 0544849400

להוראות הגעה נא לעיין בקישור זה: www.mnclil.wordpress.com

 

بتاريخ 10.05.2014 بمركز "משיב נפש – مشيب نيفش" بكليل

من الساعة 09.30 حتى 17.00 (المشاركة هي على مدى كل اللقاء)

في ضغوطات الحياة المكثفة والجري بلا انقطاع من غير أن نشعر بالراحة والاكتفاء الحقيقيين نحن ننسى أنفسنا ونتجاهل جسدنا الذي يؤشر لنا باستمرار على التوقف, ذلك بالإضافة إلى الإحساس بانعدام اليقين وانعدام الهدوء الداخلي الذي يرافقنا كظلنا.

في خضم هذه الحياة المثقلة حان الأوان للإرخاء وإبطاء الوتيرة والتوقف عن الجري والاستراحة بالإدراك الشافي والمهدئ والمنعش,

الآن هو الوقت, للعودة إلى أنفسنا والإحساس بجسدنا وبالطبيعة من حولنا والإصغاء لتنفسنا واحتضان أنفسنا برقة,

اللقاء سيجري بجو هادئ بمركز يقع في حضن الطبيعة ويتضمن تدريب أساسي على ألتأمّل, حديث, استرخاء, مشي بالطبيعة وترافقه توجيهات للتدريب.

الرجاء إحضار طراحة جامدة للجلوس على الأرض, شال دافئ, قبعة, نظارات شمس, وجبة نباتية للتشارك في وجبة الغذاء, أدوات المائدة للاستعمال الشخصي وقارورة ماء للشرب

الدفع ل"משיב נפש" وللمعلمين يتم على أساس عطاء حر نابع عن كرم القلب وتعبيرا عن الامتنان والتقدير

لا حاجة هناك للتسجيل المسبق

للتفاصيل الإضافية بالإمكان الاتصال بتغريد, رقم جوّال: 0544849400 ابتداء" من 24.04.2014

للوصول للمكان انظروا التعليمات بالعنوان المرفق: www.mnclil.wordpress.com

 

lotus

Read More: http://tovana.org.il/he/schedule/list/icalrepeat.detail/2014/05/10/10500/87/-#ixzz30Ojq2V00

פורסם בקטגוריה Uncategorized | השארת תגובה