ברוך בואך למשיב נפש

בבית מתקיימים מפגשי אדוויטה (אי שניות ) ,מדיטציה , חברה ואקולוגיה ולימוד של מורים ואמנים מכליל. ניתן לשהות בו למטרות תרגול עצמי לכל פרק זמן שתבחר/י .  לחזון 

במרחב :

+ בית כפרי ובו היכל מדיטציה וחלל נוסף המתאים לתנועה ולפעילויות שונות .

+ מטבח טבעי המבוסס על מסורת הקרמה יוגהעונתיות ובריאות.  

~ לפרטים נוספים – חזון אקולוגי משיב נפש ~

+ 3 שירותים ו 2 מקלחות חמות.

+ מיחזורקומפוסט וחשמל סולארי.

שבילי הליכה בשמורת יחיעם .

לינה בכרמי הזיתים באוהלים אישיים תחת כיפת השמיים או במרחב הבית – בתיאום .

הנחייה ושיחות אישיות עם סטיבן פולדרערן הרפז וישראל רוזמן .

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~`

   הפעילות המתקיימת בבית היא במסורת הדאנא – נתינה חופשית כביטוי של הכרת תודה והערכה למשיב נפש (עבור האירוח ) והמורים (עבור הלימוד )

אני רוצה לעזור !

רטריט אישי 

רטריט אישי פעיל  

פעילויות דהרמה

פעילויות אדוויטה

יוגה

קורסים קבועים

הזמנה למפגש חד פעמי

ריטריט שירות ויצירה

ברחבי הכפר

ליצור קשר ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

שחרור מהסיפורים, מהפצעים ומהאמונות שלנו

5 ימי ריטריט של אימון בודהיסטי

 

מציאת חופש בתוך נרטיבים אישים וקבוצתיים בעלי עוצמה, כולל השואה

בהנחיית: רנטה סייפר וסטיבן פולדר

רקע

פעמים רבות אנחנו אוחזים בסיפורים שלנו ובזיכרונות שלנו, שיש להם שורשים עמוקים ולא מודעים. הסיפורים והזיכרונות האלה משפיעים על חיי היום יום שלנו. הם מגבילים את החופש שלנו באופן לא מודע. השואה היא דוגמה לכך. בעבור יהודים וגרמנים השואה היא עדיין פצע על דורי היוצר תבניות של אשמה, קונפליקט ותודעת קורבן. יכולה להיות גם אחיזה בפגיעות אישיות, כמו נטישה או אלימות בילדות, שפוגעת בהנאה הבסיסית של חיינו. אימון בודהיסטי, כמו מדיטציית קשיבות (mindfulness) או מדיטציית מטא, יכול לעזור לגלות ולמוסס את התבניות האלה, וכך לאפשר לנו לחיות בחופש טבעי ולממש את הפוטנציאל שלנו.

בקיץ 2013, מתרגלי דהרמה מישראל ומגרמניה, נפגשו בברלין בריטריט, לחקירה של זיכרון עמוק, זהות והיסטוריה, כגרמנים וכיהודים. ההכרה בסבל האחד של האחר וההתעלות מעל ההזדהות ההדדית של צאצאי הקורבנות וצאצאי התוקפנים, הובילו לריפוי עמוק של צלקות שמנעו גדילה. כדי להמשיך בתהליך הזה מתרגלים מגרמניה ומישראל מוזמנים הריטריט שיתקיים בישראל ביוני 2014. הריטריט יכלול ויפאסנה, מטא, דיאלוג ושיטות מתאימות אחרות. הריטריט יתנהל באנגלית.

המועד

מה-9 ביוני 2014 עד ה-14 ביוני 2014.

המתרגלים מישראל מתבקשים להגיע ב-8 ביוני ליום הכנה.

מתרגלים שאינם מישראל יקבלו מידע על ריטריטים אחרים, אירועים ואפשרויות לטייל באזור כולל בפלסטין.

המורים

רנטה סייפר, מורת דהרמה בכירה מגרמניה, וסטיבן פולדר המייסד והמורה הבכיר של עמותת תובנה – העמותה המרכזית של בודהיזם תרוואדה בישראל.

מיקום ומגורים

הריטריט יתקיים ב"משיב נפש" בכליל. כליל הוא ישוב אקולוגי יפהפה במורדות הגליל המערבי. "משיב נפש" (www.mnclil.wordpress.com) שוכן בטבע בין מטעי זיתים ויש בו שני אולמות, שירותים ומקלחות, מטבח גדול ואזור לאכילה. המקום הוא פשוט ואין בו הסדרים מיוחדים ללינה. המשתתפים יוכלו להביא אוהלים לישון בם, או שהם יוכלו לישון באחד האולמות. המשתתפים יכולים גם להתאכסן, בתשלום נוסף, בגסט האוז בכליל, הנמצא במרחק כמה דקות הליכה מ"משיב נפש".

הרשמה

על כל אחד להירשם בדוא"ל, באנגלית, לעדה אבשלום ada.avsjalom@gmail.com. אפשר להשיג את עדה גם בטלפון 0504860867.יידרש תשלום של מקדמה בסך 250 ש"ח. עדה תודיע לנרשמים כיצד לשלם את המקדמה.

עלות ודאנה

תשלום המקדמה נועד לכיסוי הוצאות ראשוניות, המיוחד עלות הנסיעה של המורה. לא תהיה כל דרישה נוספת לתשלום מוקדם. התשלום בעבור השימוש במתקנים של "משיב נפש", האוכל וההוראה יהיה דאנה. המשתתפים יוזמנו לתמוך בריטריט ובהוראה דרך האימון הבודהיסטי המסורתי "כלכלת הלב".

אלה שייבחרו להתאכסן בגסט האוז ישלמו בעבור הלינה ישירות לגסט האוז. התשלום הוא כ-90 ש"ח ליום.

מי יכול להצטרף?

הריטריט מתאים לכל מי שהיה בריטריט בברלין ב-2013, וכל מי שמתאמן בדהרמה והיה בריטריטים ארוכים בעבר.

 ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

~~חלומות צלולים – שער להתפתחות תודעתית ~~

17-19 אפריל

יוגת חלימה היא כלי רב עוצמה לפתח את הפוטנציאל היצירתי שבנו, לרפא טראומות וחסמים אנרגטיים רגשיים בתת מודע, ולהעצים את דרכנו הרוחנית והמודעות והצלילות שלנו בחיי היום יום. אחת ממטרות הריטריט היא להבין ולזהות את הפוטנציאל העצום שיש לחלומות צלולים במסע הרוחני ובדרך להעמקת הנוכחות בחיי היום יום.

רוב בני האדם מבלים כשני שליש מחייהם בשינה חסרת מודעות. בממוצע, 25 שנה מחיינו אנו מבלים בשינה של בורות.
25 שנים בהן אין התפתחות וגדילה.

מכאן שאנו מאבדים קשר ישיר לעשרות שנים ולחלקים חבויים בנפשנו. עבודה עם חלומות פותחת לנו הזדמנות לחבר בין המודע לתת מודע. להבין איך ניתן להשתמש בחלומות צלולים לריפוי ואינטגרציה.

על פי המסורת הטיבטית פיתוח היכולת לחלימה צלולה הינו הרגע החשוב ביותר בהכנה לרגע המוות. ובפיתוח נוכחות וצלילות גם בחיי היומיום.

מצב התודעה שלנו בשעה שאנו נרדמים עשוייה לקבוע את עומק חלומותינו, איכות חיינו ורגע מותנו.

יוגת חלימה היא אחד מששת מצבי המעבר המכונים "בארדו", שהן שער עמוק להתעוררות רוחנית ואף הארה.

נעבור על:
פיתוח זכרון חלומות על פי שיטות פשוטות.
שינה ומחזורי השינה ושימושם לצורך פיתוח מודעות.
טכניקות לבדיקת מציאות והגעה לנוכחות במישור הפיסי ובזמן החלימה.
מדיטציית התמקדות לריכוז בחלומות צלולים.
תרגילים להעלאת רמת המודעות לאחר ההתעוררות בחלום.
פיתוח יכולות לשינוי החלום וקבלת מסרים ישירים דרך תקשורת עם התת מודע.
חיבור בין יוגת החלימה לפיתוח מודעות.
דרך לחקירת החלום באמצעות שאלות והכוונה.
ארבעה סוגי חלומות לארבעה מצבי תודעה.

חלוקת חוויות משותפות ועבודה כקבוצה להעצמת התהליך האישי של כל אחד.

שוני הולנדר – מתרגלת בודהיזם טיבטי במשך 15 שנה. התגוררה שנים במרכזים בודהיסטים באירופה ובמערות במזרח הרחוק ולמדה מגדולי המאסטרים הטיבטיים בכל המסורות : גלוגפה, קאגיו, ניגמה , סאקיה ובון. במהלך השנים התמקדה בלימודי סוטרה, טנטרה ובמיוחד במסורת הדז׳וגצן – ״השלמות הגדולה״. , את הלימוד של הבארדו של החלימה ורגע המוות קיבלה במסורת הקאגיו-ניגמה ובטנטרת האם בדזוגצ'ן בון.

אתם מוזמנים לחלוק את ההזמנה הזאת עם חבריכם.

הריטריט מוצע עפ"י המסורת הבודהיסטית, ללא מחיר נקוב, בנדיבות הלב, איש עפ"י יכולתו.

הריטריט הוא הזדמנות להעמקה בנושא וללון במקום קסום בטבע עוצמתי עם אח בוערת ועצי זית עתיקים. כולו מוצע בנדיבות הלב על בסיס תרומה.

אפשר ללון במקום על מזרונים באולם משותף , באוהל נשים , בבקתות התבודדות או לפתוח אוהל בין מרחבי הזיתים. מוצעות 3 ארוחות טבעוניות מזינות.
למפונקים שביננו אפשר לשכור חדר בגסט האוס או ב צימרים ברחבי כליל.

להרשמה אנא צרו קשר :

mashivnefesh@gmail.com

סופיה

  

  1. ל~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 אדוויטה

קבוצת אדוויטה ( אי שניות )

על פי הספר

I AM THAT

ימי שלישי

00 :12  – 10:00

+ ההנחייה היא על ידי חברות וחברי הקבוצה לפי הרצון והנכונות

+ ניתן להביא מנת מזון טבעונית  לארוחת צהריים משותפת לאחר מכן

לתיאום : ישראל רוזמן

ישראל : 0523236906

mashivnefesh@gmail.com

לקריאה על – אדוויטה

חופשי ברשת

מאמר של תומר פרסיקו

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

שנג ז'ן הוא תרגול מדיטטיבי לפתיחת הלב, במסורת אמנות התנועה הסינית הידועה כצ'י גונג. המשמעות של שנג ז'ן היא אהבה ללא תנאי, ללא עצמי, וללא גבול. דרך תנועה רכה ומלאת חן, התרגול פותח את המערכת האנרגטית של הלב ומטפח את איכויותיו.

זוהי הזמנה להרפות, להירגע, לעצור, לנשום, להיפתח, להתרחב ולחבור ליקום. יחד נתחבר לגוף, נתבונן בתנועה, ונחקור את איכויות האהבה.

למי מתאים להשתתף? התרגול מתאים למתחילים ולמנוסים כאחד.

מנחה: ד"ר כרמל שלו

מתי? ימי רביעי, בין השעות – 10:00 –  09:00 

היכן? מרחב 'משיב נפש', כליל

מיהי המנחה? כרמל שלו מתגוררת בכליל. מתרגלת חוכמת גוף-נפש ודהרמה בחייה ובעבודתה מזה שנים. דוקטור למשפטים שעוסקת באתיקה של רפואה בתחילת החיים, במהלכם ובסופם. בוגרת תכנית מאפשרי הדהרמה של עמותת תובנה, ומוסמכת כמורה של שנג ז'ן גונג על ידי מאסטר לי ג'ון פנג.

כמה זה עולה? ההנחיה ניתנת מתוך נדיבות הלב (דאנא), ברוח המסורת הבודהיסטית. כלומר, אין מחיר נקוב להשתתפות, אלא המשתתפים מוזמנים להשאיר תשלום למנחה בהתאם לרוחב ליבם, כפי רצונם ויכולתם, ולפי תחושת הערך שהם קיבלו מהתרגול.

לפרטים נוספים  כרמל 052-3853443 carmel.shalev@gmail.com 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

DZOGCHEN SKY GAZING RETREAT הזמנה לריטריט בן 10 ימים במרכז 'משיב נפש' בכלילבהנחיית קית' דאומן וסטיבן פולדר – ב-25 אפריל – 4 במאי 2014

-!! רוצים לשרת ? תצרו איתנו קשר -

להרשמה יש להיכנס לקישור הבא

https://docs.google.com/forms/d/1O0OKCVkpglEcURp208nmkiCgVAflYyMtkPnziUsheC8/viewform בשאלות ניתן לפנות לעליזה: Nefesh.haya@gmail.com

המימוש של הדזוגצ'ן הוא במדיטצייה פקוחת עיניים של הבטה אל תוך השמיים, כלב לבו של תרגול 'טוגל' (חצייה ישירה). בתרגול זה, כתמיד, ההשקפה של הדזוגצ'ן (השלמות הגדולה הטבעית) היא הקרקע, שתחוזק ותיתמך מדי יום על ידי המורה. בכל יום נשב מספר שעות ונתבונן בטבע התודעה ובשרשרת ה'ואג'רה' שלה. ריטריט ויפאסנה מניח את הבסיס הטוב ביותר למדיטציית דזוגצ'ן זו שבה 'טרקשו' (הבקעת דרך) ו'טוגל' (חציית דרך) אינם ניתנים להפרדה. הריטריט נועד למתרגלים ותיקים ולאנשים שתרגלו בעבר עם קית דאומן או עם מורה אחר ממסורת הדזוגצ'ן ויתנהל בשפה האנגלית עם תרגום לעברית במידת הצורך..

עלויות: יש לציין שמדובר ברטריט שמאורגן וממומן באופן עצמאי על ידי הנרשמים ללא כל גב של עמותה או ארגון. העלות המשוערת של ההוצאות הארגוניות והוצאות הנסיעה של המורים מסתכמת ב- 350 – 500 ₪, בתלות במספר המשתתפים. מהנרשמים נדרשת מקדמה של 250 ₪.

הריטריט עצמו יתקיים על פי מסורת הדאנא – נדיבות הלב ונתינה חופשית כביטוי של הערכת תודה, למורים : עבור הלימוד ולמשיב נפש : עבור האירוחעל המורים: קית' דאומן הוא מחשובי המורים המערביים של הבודהיזם הטיבטי. מדובר במורה ייחודי, סופר ומתרגם, יוגי נודד, שמביא למערב את כתביהם של ענקי רוח טיבטים ומוסר לימוד של מסורת טיבטית קדומה, מסורת הדזוגצ'ן –השלמות הגדולה. הוא זכה לקבל חניכה והסמכה מגדולי הלאמות של זמננו, וביניהם הדלאי לאמה, הקארמאפה ה-16, קנג'ור רינפושה, דוג'ום רינפושה, דילגו קיינטסה רינפושה, וקמטרול רינפושה. קית' מביא למערב את ההוראות הטהורות של מסורת הדזוגצ'ן תוך התחשבות בתנאים הרוחניים, הפסיכולוגיים והחברתיים של התודעה המערבית בת ימינו. הוא מנחה סמינרים וריטריטים ברחבי העולם וידוע בגישתו הישירה לבודהיזם הטיבטי. סגנון ההוראה שלו חף מטקסיות ומז'רגון תלויי תרבות, והוא כל כולו הצבעה ישירה אל לב העניין.*ד"ר סטיבן פולדר נולד בלונדון ב1946. הוא למד באוניברסיטת אוקספורד ובעל דוקטוראט בביוכימיה. הוא מתרגל וויפאסנה ושיטות בודהיסטיות שונות משנת 1975.

סטיבן פולדר הוא ממובילי התרגול הבודהיסטי בישראל, המייסד והמורה הישראלי הבכיר של עמותת תובנה. הוא לימד אין ספור קורסים וריטריטים בישראל ומחוצה לה בעשרים השנים האחרונות. סטיבן עסק גם בהכשרת מורים בישראל. הוא פרסם 14 ספרים אקדמיים ופופולאריים בנושא של ריפוי פנימי וחיצוני. הוא מייסד של 'שביל זהב', עמותה לקידום אי אלימות ושלום. כמו כן סטיבן עוסק ביישום הדארמה בתחומים שונים כמו למשל: בתחום הליווי רוחני לחולים סופניים; באקטיביזם חברתי; דארמה בחיבור עם מחשבה יהודיתוכו'. הוא אחד המייסדים של הכפר האקולוגי 'כליל' בו הוא מתגורר.

דרושים מתנבים למטבח – אנא צרו קשר עם סופיה 0527406388

mashivnefesh@gmail.com

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

קבוצת לימוד – חקירה בכתביו של ניסרגדתה מהארג'

אנו שמחים לבשר לכם על התארגנות של קבוצת לימוד חדשה לחקירת עומק משותפת בכתביו של ניסרגדתה מהארג' (Nisargadatta Maharaj).

המפגש הראשון יערך ביום שני, ה- 31/3/2014 בין השעות 20:00-22:00 בתל אביב.

הקבוצה מיועדת לאנשים בעלי הכרות טובה עם כתביו של ניסרגדתה מהארג', שקראו את הספר I Am That ו/או את הספרים המאוחרים ואשר להם הבנה של תפיסת האי-שניות (Non-duality)..

בכל מפגש נתמקד בקטע טקסט מסוים מהספר I Am That ומספריו המאוחרים יותר של ניסרגדתה מהארג'. כמו כן, נחקור בהמשך טקסטים משלושת הספרים של המאסטר שלו, סידהארמשוואר מהארג' (Siddharameshwar Maharaj) אשר תועתקו ונערכו על ידי ניסרגדתא מהארג' עצמו וכן מספריו של רנג'יט מהארג' (Ranjit Maharaj) שהיה גם הוא תלמידו של סידהארמשוואר מהארג' וחבר לדרך של ניסרגדתה מהארג'.

פרט לדיון וחקירה בכתבים, נערוך בכל מפגש גם סשן מדיטציה קצר של התבייתות ב- I Am. משך כל מפגש יהיה כשעתיים.
הדיון יערך בשפה העברית על בסיס הנוסח האנגלי של הספרים וזאת על מנת שנוכל להסתמך על נוסח  קרוב ככל האפשר לנוסח המקור בשפת המאהרטי וכך להימנע מעיוותים ואי הבנות העלולים לנבוע מתרגום חוזר משפה לשפה. יחד עם זאת, לטקסט שלו קיים גם נוסח בעברית, נקרא במקביל גם את הנוסח העברי.
ניתן להוריד בחינם את כל ספריו של ניסרגדתה מהארג' בפורמט PDF מפרופיל הגורו שלו ב- http://www.gurusfeet.com/guru/nisargadatta-maharaj (ראה לינקים בתחתית הפרופיל שם). ספרים של סידהארמשוואר מהארג' זמינים להורדה ב- http://www.gurusfeet.com/guru/siddharameshwar-maharaj.
על המשתתפים לקרוא בעיון את הטקסט הנדון לפני המפגש ולהביאו עימם למפגש.

במפגש הראשון נחקור את הטקסט שבארבעת העמודים הראשונים של פרק 73.  

מפאת מגבלת מקום, ההשתתפות כרוכה ברישום מראש.

המשתתפים מוזמנים להביא כיבוד קל אותו נחלוק עם האחרים.

לפרטים נוספים והרשמה, אנא צרו קשר:

ארז קריספין, 054-4988766

רחל שקדי, 052-6108005

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

דף הבית

 

פורסם בקטגוריה Uncategorized | תגובה אחת

עדכן דצמבר -

סופ"ש הקרוב -Rainbow workshop
 סדנה לאחראיות עצמית 
אלברטו הרננדז  -
סדנא שתתרכז בנושאי אינטגרצית התודעה, הכוללת: גוף, שכל, רוח תוך כדי בשימוש בשדה האלקטרומגנטי האנושי.
* הסדנה במחיר נקוב – אך שלזה לא יעצור אתך !
 יש מקום להרבה עזרה ותמיכה בריטריט !
 – דרור 0542209163
-עמית 0546803233
לפרטים  : אתר –   כאן for English – here
 


 
חנוכה – ריטריט 'לצלול אל האור ' 22- 24 דצמבר
 
  ריטריט בהנחיית איילה אלישע ורקס מק'אן בכליל
~ Light Diving retreat in Clil with Ayala Elisha & Rex McCann
זוהי הזמנה לצלול יחד למעמקי ההוויה. להתחבר דרך מסעות אסטרליים וארציים עם המציאות של של הטבע ושל מרחבים מעודנים יותר בקיום. יחד ננשום ליסודות החיים שבתוכנו ונתחבר לכוונה עמוקה של אמת. אנחנו מתאספים בחג האור, בעיצומו של החורף לחגיגה של הנס, והעוצמה הזוהרים מתוך החשכה.
HERE אתר – כאן - for English 

 
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
מפגש עם דר' יוסי יונה – בנק קואפרטיבי  -
20:00 יום שלישי – 23 לחודש .
 נר שביעי של חנוכה – באנו חושך לגרש !!
בואו לשמוע איך אפשר ליצור כלכלה צודקת יותר, הוגנת יותר, שקופה יותר!
~~~~~~ריטריט קרישנמורטי נדחה ל2015 ~~~~~~~~~~~~~
 
משאלות יום הולדת 2 למשיב נפש (… ו30 לסופיה ) בינואר הקרוב …
 
- רמקולים לפוגת בוקר :) 
-ומחשב חזק לעריכה סרטונים מעוררי השראה :)
ברכות DIY
~עשו זאת בעצמכן ~
הישר מהתנור בכליל :

–אתר "משיב נפש" – מרחב טבעי להשראה  -

Soul Retreat – Natural flow of the heart
'Mashiv – Nefesh'-site 
 
 
לכל שאלה אפשר להתקשר לסופיה
  Please call Sophia
0527406388
 
 ~May all beings be free ~
~מי יתן וכל היצורים החשים יהיו חופשיים מכאב ומסבל ~

 

פורסם בקטגוריה Uncategorized | השארת תגובה

הזמנה לסופ"ש בכליל : 'נוכחות באי שניות' 5-6 בדצמבר ~ מנחים: מאיר זהר, סוזנה ואן קימדה וסטיבן פולדר‎

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
סופ"ש של אי שניות ותנועה מודעת
 מאיר זוהר, סוזנה ואן קימדה וסטיבן פולדר (הנחייה קצרה בבוקר יום שבת )
משיב נפש , כליל
~מוזמנים לבוא לסופ"ש כולו או לכל סדנא בנפרד~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
The_Power_of_Presence1357885970
יום שישי  5 לדצמבר:
 ~  10:00 -17:00 ~
 Dropping into Presence
להרפות אל הרגע הזה
SENSORY AWARENESS
עם סוזנה ואן קימנדה
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
יום שבת  6 לדצמבר:
 7:00- 8:30
מדיטציה מונחית בישיבה והליכה עם סטיבן פולדר
8:30 ארוחת בוקר
*~ 9:30 –16:00 ~
להיות מדיטציה, לחיות מדיטציה
סדנת מדיטציה לא-דואלית
 עם מאיר זוהר
*כולל הפסקה לארוחת צהריים
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
פרטים על הסדנאות
בהמשך :

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
יום שישי  5 לדצמבר:
 ~  10:00 -17:00 ~
 Dropping into Presence
להרפות אל הרגע הזה
SENSORY AWARENESS
עם סוזנה ואן קימנדה
עד כמה אני מוכנה לפגוש ולחוש את החיים שבתוכי ברגע הזה?
מה אנחנו פוגשים כשהמודעות שלנו נפתחת לתהליכי החיים העדינים שמתרחשים בתוכנו?
מה קורה כשאנחנו מעבירים את תשומת ליבנו מ"אני עושה משהו" לחקירה של כוחות הטבע, המתגלים לנו  בכל תנועה.
SENSORY AWARENESS היא לא עוד טכניקה בתנועה. היא עוזרת לנו לחדש את היכולת להיות בכאן ועכשיו לא רק במהלך מדיטציה פורמלית. הגישה הזאת מכוונת לחוות את החיים באופן ישיר בתוך תנועה ומנוחה. בעזרתה ניתן להגיע ליותר נוכחות שמאפשרת לנו להגיב לכוחות במציאות כפי שהם: כוח המשיכה, נשימה, נטייה טבעית לאיזון, זרימת אנרגיה, מגע ועוד. מחשבות והרגלים מתמוססים כשאנחנו, דרך חקירה מודרכת והתנסות, יותר קשובים ומסורים למה קורה עכשיו.
נגלה מחדש בדרכים רעננות, את תחושת הקשר לאחרים, לעצמנו ולחיים עצמם. נתנסה בשקט בתרגילי תנועה בעבודה בקבוצות ובזוגות.
מנחה: סוזנה ואן קימנדה – מורה מוסמכת לתנועה ונשימה מודעת (ELSA GINDLER/ SENSORY AWARENESS), מנחה מוסמכת בהתמקדות, מתרגלת מדיטציה משנת 2000.
נתחיל ביום שישי בשעה10:00 ויסתיים בשעה 17:00.
מוזמנים להשאר לארוחת ערב במשיב נפש וגם ללינה והמשך תרגול בסדנא עם מאיר זהר בשבת.
 הריטריט יתקיים במסורת הדאנא.
דאנא היא נתינה חופשית לפי רוחב הלב ל'משיב נפש' עבור האירוח, ולמורה עבור הלימוד.
לשאלות: סוזנה 052-4804227
המפגש יתקים במרחב של בית משיב נפש בכליל, מרחב שמאפשר ומחבר אותנו לעוצמה של הפשטות ושל הטבע http://mnclil.wordpress.com/%D7%9C%D7%95%D7%96/
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
יום שבת  6 לדצמבר:
~ 9:30 –16:00 ~
להיות מדיטציה, לחיות מדיטציה
סדנת מדיטציה לא-דואלית
 עם מאיר זוהר
מדיטציה לא-דואלית, מדיטציה של הוויה קשובה
ללא בחירה במטרה וללא שימוש באמצעים
ללא הפרדה בין המדיטציה לבין החיים
מדיטציה לא-דואלית היא מדיטציה של הוויה קשובה, מדיטציה שלמה –
מדיטציה בה אין הפרדה בין המתבונן לבין ההתבוננות, בין הדרך לבין.החיים
מדיטציה לא-דואלית היא מדיטציה ללא שיטה –
ללא דעה קדומה וללא מסקנה, ללא שימוש באמצעים וללא בחירה במטרה –
.היא נוכחות ללא אפליה ומודעות ללא ידיעה
מדיטציה לא-דואלית היא מדיטציה ללא מסגרת של מסורת, ללא מתכון וללא נוסחה –
.ללא תלות בתרבות מסוימת, מעבר לכל שפה
מדיטציה לא-דואלית היא פשוט הפתיחות למתרחש כאן ועכשיו –
היא התעמקות בכל הדברים בגישה של שאלה,
.היא פגישה גלויה וישירה עם החיים כהווייתם, ממש ברגע הזה
פרטים נוספים על המורה  והאי תרגול באתר של בית קשב
פרטים והכוונה ולשאלות הקשורות לבית:
סוזנה
0524804227
  הפעילות המתקיימת בבית היא במסורת הדאנא – נתינה חופשית כביטוי של הכרת תודה והערכה למשיב נפש (עבור האירוח ) והמורים   .
( עבור הלימוד )
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
הביאו מנת מזון טבעונית לארוחת צהריים משותפת. אנחנו מרחב אקולוגי השתדלו בלי אריזות שאינן מתכלות וחומרים משמרים

 

פורסם בקטגוריה Uncategorized | השארת תגובה

עדכן משיב נפש – סופ"ש שמאני מקודש עם איילה אלישע , סופ"ש של נוכחות באי שניות עם מאיר זוהר וסוזנה ואןן קימדה‎

 ~סופ"ש הקרוב :  רטריט שמאני מקודש עם איילה אלישע
~~~
 הזמנה לצלול לתוך צללי החורף ברוח הקדושה של החיים עצמם,
 בחניכה עצמית של איזו הכוחות הפועלים בנו ובתפילה עמוקה ובהירה
סוף השבוע הוא סדרה של טקסים מקודשים שקיבלתי, למדתי ויצרתי
" ב 13 השנים האחרונות
~~~
לפרטים - כאן  אתר : פייסבוק – כאן
שאלות תוכן והרשמה – איילה :0508276659 סופיה : 0527406388
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 
סופ"ש  הבא : נוכחות באי שניות עם מאיר זוהר וסוזנה ואן קימדה.
: יום שישי
10:00-17:00
Dropping into Presence
להרפות אל הרגע הזה
SENSORY AWARENESS
07:00-08:30 : שבת
בוקר : מדיטציה מונחת בישיבה והליכה עם סטיבן פולדר
~ 17:30 – 9:30  ~
סדנת מדיטציה לא-דואלית עם מאיר זוהר
אין צורך בהרשמה!
לפרטים נוספים – סוזנה 0524804227
~בדאנא ~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
ברכות
סופיה
פורסם בקטגוריה Uncategorized | השארת תגובה

עדכן – מבוא לטיפול בטראומה בגישות פסיכו-פיזיות, MBSE, החוויה הסומאטית SE ומיינדפולנס בהנחיית ג'ודיתה בן-דוד – בדאנא-

"מערכת יחסים היא גילוי-עצמי; מכיוון שאיננו רוצים להתגלות לעצמינו, אנו מסתתרים באזורי הנוחות המוכרים, ואז מערכת היחסים מאבדת את העומק יוצא הדופן, החשיבות והיופי המצויים בה"

י. קרישנמורטי, החירות הראשונה והאחרונה.

chakradan

+ סופ"ש הקרוב: מבוא לטיפול בטראומה בגישות פסיכו-פיזיות, MBSE, החוויה הסומאטית SE ומיינדפולנס
בהנחיית ג'ודיתה בן-דוד
מחר  7-12 שישי- 15:00
עד 8-12 שבת 17:00
~ניתן להצטרף בכל זמן ~
~בדאנא ~
ללו"ז ומידע נוסף :

'כשהמוזות רוקדות '

סופשבוע של השראה, הקשבה, תנועה ויצירה.

13-15/11/2014

מיום חמיש 13/11/2014 בשעה 17:00 ועד שבת אחר הצהריים

זו הזמנה לכל מי שליבו חפץ  בהתחדשות של תנועה ויצירה לצאת לרגע מתנועת היומיום ולבוא לסופשבוע בו המוזות רוקדות.

מתוך הקשבה ותשומת לב לתנועות הקיימות בתוכנו נתמוך בכוח החיים והיצירה לפעום.

פרטים כאן 

ערב מבוא – ללדת אם: הכשרת חונכות לידה בהנחיית איילה אלישע

11111111111

המחזור השלישי של "ללדת אם" יוצא לדרך!
ללדת אם היא גישה לליווי הריון ולידה.
כל תכליתה היא לאפשר חיבור עמוק של אישה לעצמה.


יסודות המדיטציה והחשיבה הבודהיסטית

 קורס חצי-שנתי

עם ערן הרפז

מערכות יחסים כמרחב לטרנספורמציה
ריטריט חנוכה ב"משיב נפש", כליל
מוקש גופטה ממרכז קרישנמורטי בורנאסי

 
 ~May all beings be free ~
~מי יתן וכל היצורים החשים יהיו חופשיים מכאב ומסבל ~
פורסם בקטגוריה Uncategorized | השארת תגובה

עדכן משיב נפש

Love is the ark appointed for the righteous"
Which annuls the danger and provides a way of escape.
Sell your cleverness and buy bewilderment
"Cleverness is mere opinion, bewilderment intuition

RUMI

~~

סופ"ש הקרוב :

מבוא לטיפול בטראומה בגישות פסיכו-פיזיות, MBSE, החוויה הסומאטית SE ומיינדפולנס,

 6-8/11

בהנחיית ג'ודיתה בן-דוד מ.א. SEP

~~~~

11 / 15-  13

~~כשהמוזות רוקדות ~~

סופשבוע של הקשבה, תנועה וציור

עם אמיר לייבמן

11 / 15-  13

~ תנועה מודעת, תנועה יצירתית, מדיטציה וציור ~

וקורסים חצי שנתיים בתנועה , קול ומדיטציה.

~~~~~~~~~~

רטריט חנוכה במשיב נפש בנושא יחסים

עם מוקש ממרכז קרישנמורטי בורנסי

~פרטים והרשמה בקרוב~

clip-art-trees-062627
"כשאין לאן לברוח"
מבוא לטיפול בטראומה בגישות פסיכו-פיזיות, MBSE, החוויה הסומאטית SE ומיינדפולנס,
 6-8/11
בהנחיית ג'ודיתה בן-דוד מ.א. SEP
בסדנת סופ"ש (חמישי בערב עד שבת אחה"צ )
יועבר ידע מקצועי, קליני חוייתי ותיאורטי בנושא הטראומה הנפשית. מחקרי מוח והחשיפה ללחץ ומצבי דחק,
הכרות עם המיומנויות המקצועיות של החוויה הסומאטית SE במגע עם נפגעי טראומה, והרחבת המודעות העצמית של איש/ת הטיפול לגבי זכרון המעוגן בגוף והתמרתו.
וכמובן, הדיאלוג של אלו עם, והביסוס ב, מיינדפולנס.
נדבר, נאבחן ונתרגל מושגים כמו תשומת לב קשובה, שפת הגוף, עוררות, עוגנים, משאב,
מערבולת הטראומה מערבולת הריפוי, קפיאה, דיסוציאציה, טיטרציה, פורקן, ותנועת המטוטלת.
בשישי בערב נהנה מערב מוסיקאלי וריקוד, ובכל בוקר נפתח בתרגול מדיטציה.
תרגילי יוגה וצ'י קונג ישולבו במהלך השעורים.
הלינק בפייסבוק לעוד פרטים מקצועיים ולוגיסטיים:
 
*שימו לב הסדנה אינה בדאנא*

להרשמה צרו קשר עם הבית: houseinclil@gmail.com

או עם נטע: 054-4652888
ג'ודיתה בן-דוד:
מ.א. SEP, פסיכותרפיסטית מנוסה, מומחית בטיפול בטראומה לחץ וחרדה, מרצה בארץ ובחו"ל, מנחת קבוצות, מנחת מיינדפולנס (דהרמהגירי ועמותת תובנה),
פסיכותרפיה גופנית,

​סומאטיק אקספיריינסינג, פוקוסינג, ​

תרפיה ב​תנועה ו​נשימה, תהליכי אובדן ואבל, מקרי חרום רוחניים, מדריכת מטפלים,

מייסדת MBSE ופרוייקט טובו

​​

ToWo לעבודה רב תרבותית באפריקה ובגליל

​.. וגם ​

זמרת ג'אז

​ :-)​
~~~

~~כשהמוזות רוקדות ~~

סופשבוע של הקשבה, תנועה וציור

כשהמוזות רוקדות

עם אמיר לייבמן

נובמבר – 15-  13

~ תנועה מודעת, תנועה יצירתית, מדיטציה וציור ~

זו הזמנה לכל מי שליבו חפץ  בהתחדשות של תנועה ויצירה לצאת לרגע מתנועת היומיום ולבוא לסופשבוע בו המוזות ירקדו. תנועה מודעת- תנועה אנרגטית מונחית אשר מסייעת ליצירת חיבור פנימי עמוק, מעצים ומרפא. תנועה יצירתית תנועה ביחד ולבד של חיים חופש וביטוי. הקשבה לתנועה הפנימית ולתנועה שמחוצה לי וזיהוי האחדות שבין השניים. ציור עם כוונה וחופש של ביטוי . הסדנה בהנחיית אמיר לייבמן. אמן, מרפא, פסיכותרפיסט גופני ומנחה קבוצות. הסדנה תשלב בין חלקים מובנים והתנסויות בתנועה לבין חלקים חופשיים ומפגשים עם בדי ציור וחומרי ציור שונים.

לשאלות בנוגע לתוכן  ולהרשמה : אמיר 0524070055

לשאלות הקשורות לבית : סופיה 0527406388 mashivnefesh@gmail.com

 הפעילות ניתנת במסורת הדאנא – נתינה חופשית כביטוי של הכרת תודה והערכה 

למשיב נפש ( עבור האירוח ) והמורים ( עבור הלימוד )

~~~~

20-22

נובמבר

ודנטה – אדוייטה – ריטריט הפתוח למתרגלים ותיקים בלבד

פרטים כאן 

~~~~~~~~~~~

תוכנית חדשה וייחודית בצפון ללמידה, התנסות וחקירה של ריקוד,

יצירה ועבודה קולית

פרויקט 'גוף- תנועה' עם הילה סחיש ושי דיין

~ ניתן להצטרף במפגש הקרוב~

פרטים כאן 

קורס יסודות המדיטציה והחכמה הבודהיסטית

"זה שחשבתָ שהנךָ, הרי יודע אתה שאינךָ.
זה שחושב אתה שהנךָ עתה, ודאי תגלה שאינךָ.
גם זה שתחשוב שהנךָ, אפילו מייד לאחר קריאת שורות אלה,
יום יבוא ותדע, איננו מי שאתה.
אז מי אתה?"

פרטים כאן 

images (3)

ככ

ברכות

ימים טובים

~~לכל שאלה מוזמנ/ת לפנות אלינו~~

ריטריט אישי ושירות-  סוזנה

   סופיה-  תיאום תוכן

פורסם בקטגוריה Uncategorized | השארת תגובה

עדכן : מפגשי שלום לנשים , שיעורי קול , תנועה, דהרמה וניגוני התעוררות…

בשבוע הבא :
~ יוזמות שלום מקומיות :  מפגש ערב לנשים~
~ רטריט נשים – סופ"ש מקודש~
 ְ~ מפגש היכרות קול ותנועה ~  
- ניגוני התעוררות ~
ירח ביד
רטריט נשים – סופ"ש מקודש עם איילה אלישע -
יום ראשון :
 
גוף – תנועה – קול -
21- יום ראשון-13:00  -9:30 – מפגש היכרות על הקורס השנתי של הילה סחיש ושי דיין
-מפגש נשים ליום השלום -
 נפגשות בשיחה בתנועה בחקירה ובעשייה
עץ האש והמים
יום שני : 
22 יום שני –  מסע אסטרלי עם איילה אלישע
אני לדודי !
ערב התעוררות הלב לקראת ראש השנה
בניגון בתפילה ואהבה עם איל שגיב
שעה 20:00
ההרשמה לקורסים בעיצומה :
 ארבע האמיתות הנאצלות עם סטיבן פולדר – הרשמה
"האמת הראשונה היא חוויית חוסר הסיפוק האוניברסלית, היא נגרמת על ידי ההיאחזות, וזו האמת השנייה. האמת השלישית היא האפשרות של התעוררות, והרביעית – הדרך לשחרור".

Read More: http://tovana.org.il/schedule/list/icalrepeat.detail/2014/10/20/10547/87/-?lang=he#ixzz3DcLeel7j

רטריט יום כיפור
עם סטיבן ושימי
פתוח רק לאלו שאינם לנים בבית משיב נפש או באוהלים- שימו לב וציינו זאת – ההרשמה כאן 
 סדנת כתיבה
  1. ל   להתחיל: להתיישב, לנשום, לכתוב
  2. כ   כאן ועכשיו: כתיבה מתוך חיבור לגוף, למקום ולזמן
  3.      עם גלית

98

אתר "משיב נפש" – מרחב טבעי להשראה  – 
Soul Retreat – Natural flow of the heart
'Mashiv – Nefesh'-site 
 
 
לכל שאלה אפשר להתקשר לסופיה
  Please call Sophia
0527406388
 
 ~May all beings be free ~
~מי יתן וכל היצורים החשים יהיו חופשיים מכאב ומסבל ~
פורסם בקטגוריה Uncategorized | השארת תגובה

עדכן סתיו – שנת לימודים חדשה ומלאה כל טוב גם במשיב נפש :)

מרגישים כבר את הסתיו ?

הלחות באוויר ? ריח האדמה ?

אמא טבע מזכירה שכולנו מחוברים וכך גם הדהרמה :

"כמו השקיעה שמובילה לזריחה , לראות את אמת ההיקשרות  בין הכל לכל

 מובילה למצב תודעה אוהב וטוב לב". שרון זלצברג

למאמר השלם 

chakradan

 

ובינתיים ממשיכים … חדשות מהמרחב : 

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

סופי שבוע  tree-clip-art_1404139669tree-clip-art_1404139669tree-clip-art_1404139669tree-clip-art_1404139669

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

***תקשורת מקרבת****

Non-Violence Communication

4-6/9

עם  יורם מוסנזון-

עדין אפשר להצטרף!

פרטים כאן 

tree-clip-art_1404139669

****ריטריט התמקדות*****

12-13/9

עם סוזנה ואן קימדה

פרטים כאן 

tree-clip-art_1404139669

+ריטריט ודנטה – אדוויטה

18-12/9

עם  סוואמי בודהטמננדה

פרטים כאן

tree-clip-art_1404139669

+ ריטירט יום כיפור

עם סטיבן פולדר ושימי לוי

פרטים כאן 

tree-clip-art_1404139669

~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*

מפגשים במהלך השבוע  :         images (5)images (5)images (5)images (5)images (5)images (5)images (5)

~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*

 

בשבוע הבא - רפואה טבעית עם טלי שביט :

כיצד יכול גופנו לרפא את עצמו בקלות ובטבעיות :

עקרונות הריפוי הטבעי, על פי גישת הרמב"ם והתזונה הטבעית .

יום ב' 8.9.14 וביום ד' 10.9.14 בין השעות 13:00 – 09:00

פרטים כאן 

images (5)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

נמשכת ההרשמה לקורסים שנתיים :

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

images (5)קורס שנתי עם סטיבן פולדר –  ארבע האמיתות הנאצלות – שני ערב מידי שבועיים : פרטים כאן

 images (5) קורס ערב בימי ראשון  – יסודות המדיטציה ע ם ערן הרפז – פרטים בקרוב 

images (5) ימי ראשון בבוקר : תוכנית שנתית בתנועה ובקול  עם הילה סחיש ושי דיין – פרטים כאן 

images (5)ימי שני בבוקר : התמקדות עם סוזנה ואן קימנדה – פרטים כאן 

images (5)ימי רביעי בוקר ובמשך היום : יום דהרמה – פרטים כאן      

  images (5)פסיכותרפיה גופנית עם רויטל יונאי – פרטים כאן

~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~

מזל טוב לסוזנה בתפקידה החדש : מאפשרת ריטריטים אישיים של שירות ומדיטצה במשיב נפש :

ברוכה הבאה למשיב נפש ולכליל !

images

מוזמנים לפנות אליה

0524804227

~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~~*~

 בפינת המעורבות החברתית : 

תגריד חברתנו מורת הדהרמה מאבו סנאן תנחה יחד עם כריסטופר טיטמוס 

מפגש'דהרמה בימים סוערים' בתל אביב :

מוזמנים כאן

clip-art-trees-062627

תודה לכל ולהתראות !

"על החירות הזאת  , לראות, לחוש, לנשום…" ( ל. גולדברג )

 

פורסם בקטגוריה Uncategorized | השארת תגובה